Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rvačka a obvinění z výtržnictví

Dobrý den,
Nedávno na veřejné akci jsme měli menší konflikt. Nejmenovaný nejspíš nechtěně pošlapal mé přítelkyni nohy.Šel jsem za ním strčil do něj, poté došlo k hádce.Neudržel jsem se a dal jsem mu ránu pěstí. Během 2 sekund na mě skočil nečekaně zezadu jeho kamarád svalil na zem a snažil se mě kopat kolenem do hlavy ale naštěstí se mi nic nestalo. Poté nás oddělila ochranka. Mladík, kterého jsem udeřil pěstí měl natržený ret v levém koutku. Jinak nic vážného trošku mu z toho tekla krev. Byli jsme Policií odvedeni na stanici a bylo mi řečeno že nejspíš dojde k soudu a nejspíš budu obviněný z výtržnictví. Zatím došel dopis do práce kde se tázali jaký jsem zaměstnanec, a svědkové byli pozváni na výslech. To je zatím vše. Ještě nevím z čeho jsem obviněný a nevím zda-li to k soudu dojde. Bojím se že budu platit horentní sumy za ublížení na zdraví, soudní výlohy apod. Jaká částka mi hrozí popř. jaký trest?
Přijde mi to jako banální záležitost a víceméně mé dojmy jsou takové že se nic nestalo. Ale prostě sám nevím a budu rád za veškeré rady popř. připomínky co mi hrozí

Mockrát děkuji za odpovědi.

1)obecně policie může věc prověřovat zatím jako věc podezření z přestupku proti občanskému soužití ,ale to pochybuji a poté věc překvalifikovat pokud budou mít dost důkazů že se jedná o trestný čin.
2) pokud jsou přesvědčeni a mají dostatek důkazů , že se stal TČ zahájí úkony trestního řízení (ZUTŘ) dle ust. 158/3 tř. a vyrozumí státního zástupce o ZUTŘ. Poté začnou prověřovat všechny okolnosti v tvůj prospěch či neprospěch obecně na to maj 2 měsíce a lhůta se může prodloužit(výslechy, znalecké posudky,lékař zprávy,pověst).
3)pokud tě policie pozve a sdělí ti podezření dle § 160 ze skutků co jsi udělal počítej, že se soudu asi už nevyhneš a z podezřelého se staneš obviněný. Můžeš nahlížet do spisu
4) po sdělení podezření věc postoupí státnímu zástupci s návrhem na potrestání
5) státní zástupce to předloží soudu a ten rozhodne o tvé vině či nevině
6)může se stát, že k soudu vůbec nepůjdeš a dojde ti trestní příkaz, kde bude rozsudek soudu a vůbec tam nebudeš muset

to je v kostce laicky napsané, klidně to může celé trvat 6 měsíců i déle záleží na okolnostech době léčení poškozeného ,pokud se léčí musí se počkat až jeho léčba bude skončena až poté lze udělat lékařský posudek

-O ublížení na zdraví může hovořit z praxe , když poškozený v důsledku napadení marodí déle jak 7 dnů a bude v pracovní neschopnosti. Takže pokud se poškozený nechal pouze ošetřit po napadení a stačí pouze ambulantní ošetření a toto zranění nemá zjevný důsledek na jeho běžný způsob života nejedná se o ublížení na zdraví.