Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převod vozidla - potvrzení o OP, plná moc

Dobrý den, dostal jsem se do situace, ze které nevím jak ven.

Koupil jsem automobil a s majitelem jsem se dohodl, že zařídím vše nutné pro převod a pak mu pošlu veškeré doklady s plnou mocí a on vozidlo přepíše. Bohužel mi byla v ten den večer ukradena peněženka s doklady (OP atd.), zbyl mi jen ŘP. Vše jsem nahlásil na PČR, kde mi vystavili doklad o Občanském průkazu. Zádrhel je pouze u ověření plné moci, kde mi prý doklad o OP nestačí. Nový OP budu mít až za měsíc, jelikož paní na Úřadě mi nenabídla měsíční občanku a pas bohužel nemám.

Můj dotaz zní, opravdu mi nikde neověří plnou moc pouze s dokladem o OP? Případně pokud bych se vydal přes půl republiky, přepíšu na sebe to auto jen s tímhle dokladem? Nebo musím počkat na novou občanku?

Snad je to srozumitelné, moc děkuji za rady.

to je rovnaká situácia ako na pošte,náhradný doklad slúži výlučne na nevyhnutné preukázanie totožnosti,nedá sa použiť na iné právne úkony a ani pri nich nieje akceptovaný,akceptované sú výlučne plnohodnotné doklady,ktoré sú akceptované ako doklady totožnosti,nový plnohodnotný doklad totožnosti je možné získať v prípade nutnosti za poplatok aj v skrátenej dobe aj do 24 hodín......

Ano, vydají mi občanku na měsíc, ale už mám bohužel zažádáno o novou a už to nejde, paní na úřadě mi o takové možnosti bohužel nic neřekla...

Teď by mě jen zajímalo, jestli na mě na dopravním úřadě to auto přepíšou, pokud si tam přes půl ČR dojedu s tím dokladem...