Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vymáhání odškodného za zpožděný po letecké společnosti

Dobrý večer.

Letos jsem měl zajímavý zážitek s leteckou společností WizzAir. Letěli jsme s kamarádem z Brna do Eindhovenu, a let měl zpoždění víc jak 3 hodiny (plánovaný přílet 14:40, skutečný přílet byl v 17:57)

Obrátil jsem se na společnost, ale samozřejmě mě odmítla:

"Let byl zpožděn z technických důvodu. Dopravce není povinen odškodnění vyplatit, pokud bylo zpoždění způsobeno mimořádnými okolnostmi, kterým nemohl zabránit, i kdyby přijal všechna přiměřená opatření k jejich odvrácení."

Po další korespondenci přešli "z technických důvodů" na "z mimořádných důvodů", neboť technické důvody nejsou mimořádnou okolností a společnost je povinna odškodné vyplatit. (Počasí ten den bylo pro lety zcela ideální, o odloženém letu z důvodu počasí nemůže být řeč)

Samozřejmě i po všech dalších e-mailech odmítají odškodné vyplatit. Je mi jasné, že takto se to asi nevyřeší a nezbude, než se obrátit na Návrh na vydání evropského platebního rozkazu. Nemáte prosím někdo nějaké zkušenosti s tím, jak správně vyplnit formulář, nebo prostě basic instrukce co s formulářem, případně další rady, jak se dál zachovat a jak se společností komunikovat? Děkuji

P.S.: Vím, že bych mohl svůj případ postoupit společnosti zabývající se vymáháním odškodnění za zpožděné lety, ale jelikož je tam lhůta asi 3 roky, chci si začít nejprve tento případ řešit sám, jen ze zvědavosti jak daleko to lze bez nějaké pevnější právní podpory dotáhnout. Děkuji moc všem a přeji pěkný den.

Jestli fóra nezamořují zaměstnanci vymahačských agentur, tak vymámit kompenzaci napřímo od firmy bude nadlidský úkon. Údajně firmy nereagují vstřícně do doby podání žaloby, to mi připomíná reklamační proces u spotřebního zboží jako boty, kde to je podobné, bez znaleckého posudku na spotřebitele hází bobek a až s potřebným papírem v ruce všechno co mají zaplatit tak zaplatí.

Zde můžeš čerpat z tématu z minulosti v sekci Wizzair je téma odškodnění už zastaralý, můžeš to oživit, případně tam pak vlož info z tvého případu, může to pomoci ostatním. Je tam obecné vlákno s odškodněním, často to není přímo k věci, ale pokec.
index.php