Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výpověď z nájmu pronajímatelem

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně výpovědi z nájmu ze strany pronajímatele, za účelem vlastniho užívání bytu. Mam v byte najemnika a mam s nim smlouvu na dobu urcitou do dubna pristiho roku. Jenze bych potreboval v tom bytě od noveho roku bydlet já. Pamatuje na tohle zákoník a mohu nějakým zpusobem předčasně ukončit nájemní smlouvu. Děkuji vám velice za info

(1) Nájem skončí uplynutím doby, na kterou byl sjednán, nedohodne-li se pronajímatel s nájemcem jinak.

Pokud se nedohodnete, nelze.
Pak jediná možnost:
Pronajímatel může kdykoli odstoupit od smlouvy, užívá-li nájemce přes písemnou výstrahu pronajatou věc nebo trpí-li užívání věci takovým způsobem, že pronajímateli vzniká škoda, nebo že mu hrozí značná škoda. Nejde-li o byt nebo nebytový prostor, může pronajímatel také odstoupit od smlouvy, jestliže nájemce, ač upomenut, nezaplatil splatné nájemné ani do splatnosti dalšího nájemného, a je-li tato doba kratší než tři měsíce, do tří měsíců, nebo jestliže s ohledem na pravomocné rozhodnutí příslušného orgánu je třeba pronajatou věc vyklidit.