Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obvinění z rasismu

Zdravím, jelikož jsem vystupoval proti určité podvodné společnosti, bylo na mě podáno trestní oznámení. Na závěru jsem obviněn z hlásání etnické zášti, což je asi jediná smysluplná věc v celém trestním oznámení, od které by se dalo odrazit. Chtěl bych se zeptat, nakolik můžou být u soudu tato slova brána jako podněcování nějaké rasové, případně etnické nesnášenlivosti a na kolik je možné, že za tyto slova budu u soudu opravdu odsouzen? Děkuji

[10] Škůdce ve videu nazvaném „MikeJePan – Odpověď, důkazy, dopisy“ v čase kolem 1:20 uvádí: „Někdo psal, že jsem podobnej na Majka, to mě docela mrzí, to nevím, proč to, proč Vám připadne, že jsem na něj podobnej, já takovou černou držku nemám, to možná ta kamera trošku dělala, nepřipadnu si jako cigán, i když, tadyvtom autě, s takovým bordelem na zahradě… Nemám skurvený arménský příjmení a nejsem takovej arogantní čúrák jak nějakej balkánec“.
[11] Z uvedené citace je dle názoru oznamovatele zřejmá snaha o hlásání etnické zášti, spočívající ve vulgárním konstatování oznamovatele jako „černé držky“, která má „skurvený armenský příjmení“, jakož i za „cigána“, jen pro příslušnost oznamovatele k Arménskému etniku.

pokial je to naozaj citované presne a preukázatelne ,tak budeš 100%-ne obvinený z toho,z čoho obvinený si...sskurvené arménske priezvisko a čierna držka spolu s s arogantným čurákom ako nejaký albánec určite nieje možné považovať za prejav priatelstva voči dotknutému človeku a pokial takéto niečo bolo dokázatelne vyslovené/napísané/nahrané vo forme audiovizuálneho záznamu,tak to bude mať aj určité následky...