Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Růžové daňové prohlášení - invalidita I. a II. stupeň - jak vyplnit?

Dobrý den, koukám se do růžového formuláře i do dokumentů k invalidnímu důchodu a jsem zmaten.

Jaký je rozdíl mezi kolonkami (Odst. 2): fu0CC1

Číslo a datum rozhodnutí o přiznání důchodu:
a
Důchod přiznán od:

Přijde mi, že jde o jedno a totéž datum. Je to tak?

Pokud osoba pobírající inv. d. I nebo II. stupně není držitelem průkazu ZTP/P. Má také tyto kolonky vůbec vyplňovat?

Za odpověď předem děkuji;)

Uplatňujete slevu na dani, protože
a) pobíráte invalidní důchod pro invaliditu I. nebo II. stupně; (nebo)
b) pobíráte invalidní důchod pro invaliditu III. stupně; (nebo)
c) jste držitelem průkazu ZTP/P
d) se soustavně připravuji na budoucí povolání

proto vyplníte další kolonky.

Druh přiznaného důchodu - viz. a), b) nebo c).

Číslo a datum rozhodnutí - vezmete ten papír, kde je napsáno, že vám přiznávají a), b) nebo c) a z něho opíšete číslo jednací (většinou je uvedeno na prvním listu nahoře buď vpravo nebo vlevo) a datum, kdy byl dokument zpracován (ten je buď u čísla jednacího nebo na konci dopisu)

Důchod přiznán od - někde v textu, tipuji že opět na prvním listu, bude napsáno, že vám a), b) nebo c) přiznávají od nebo dnem

Přijde mi, že jde o jedno a totéž datum. Je to tak?

Datum rozhodnutí je datum, kdy úředník/komise rozhodl/a.
Datum přiznání znamená, od kdy dávka náleží.
Např. rozhodnou dnes 15.11.2016, že dávka náleží od 1.11.2016. nebo
rozhodnou dnes 15.11.2016, že dávka náleží od 1.12.2016.

Pokud nesplňujete a) nebo b) nebo c) kolonky nevyplňujete.