Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Ako a komu vyreklamovat poskodeny tovar pocas kurierskej prepravy ?

Objednal si si pocitac z e-shopu z druheho konca republiky a nejaka kurieska spolocnoct to ma dorucit.
Ked pride kurier s tovarom k tebe domov, nemozes si hned overit ci je tovar ok, pretoze kurieri vzdy nestihaju, nemozu cakat na dosledne skontrolovanie a pred prvym zapnutim pc, sa musi nechat aklimatizovat na izbovu teplotu (niekolko hodin teraz v zime).
Ide mi o to, ze ked by nesetrnou manipulaciou kurier (hociktory z retazca) poskodil nieco v tej bedni, ako to dokazat a komu (obchodu ci kur. spolocnosti) ?
Osobny odber z predajne z druheho konca republiky nie je alternativa, lebo by to stalo nasobne viac ako kurierske postovne, zabity cely den, a ak by tam clovek isiel vlakom, ako to doteperit domov (vo velkom horolezeckom vaku ) ?

Opíš, o aké poškodenie sa jedná. Nešpekuluj okolo hovadiny, ako Beta s pičú.

V zákone a reklamačnom poriadku môžeš bez udania dôvodu tovar vrátiť predajcovi späť bez udania dôvodu v tejto lehote.