Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem EET a výdejní automaty/prodejní automaty

Dobrý den,
Rád bych se zeptal na bližší informace k EET a automatům rsp. nadpis. Jak je to pokud např. automat na bagetu účtenku nevydá popř. Skříňka na letišti, která spolkne 20kč. Jak je to opatřeno zákonem ? Jak je to s hotovostí, kterou přijímá automat nikoliv člověk/podnikatel ?

Předmět Autor Datum
Vznikne povinnost evidovat tržby a vydávat účtenky v případě, že v rámci svého podnikání budu využív…
Wikan 21.12.2016 09:42
Wikan
Děkuji za reakci. Spojením s tímto bych raději konkrétní zákon než nějaké vyjádření. Každopádně neuv…
Petr D. 21.12.2016 12:04
Petr D.
112/2016 Sb. Zákon o evidenci tržeb § 12 Tržby vyloučené z evidence tržeb (3) Evidovanou tržbou nejs…
Wikan 21.12.2016 12:10
Wikan
To ty automaty provozuješ nebo hodláš provozovat?Zeptej se přímo na FÚ,lepší než žít v nejistotě neb…
Karel04 21.12.2016 20:26
Karel04
Vzhledem k formulaci zákona hledám možnost jakým způsobem lze EET obejít jelikož nepodporuji velkého…
Petr D. 22.12.2016 05:16
Petr D.
Podívej, babišem už přesvědčeného nadšence ničím neobměkčíš, pro něj budeš prostě vždycky zloděj, ať… poslední
Roker - jinde 22.12.2016 11:46
Roker - jinde

Vznikne povinnost evidovat tržby a vydávat účtenky v případě, že v rámci svého podnikání budu využívat mincovní automaty?

Standardnímu režimu evidence tržeb by neměl podléhat prodej zboží nebo služeb v samostatných prodejních automatech (tedy automatech nepřipojených k síti a nevybavených tiskárnou). Jde o jednu z výjimek, kterými zákon zohledňuje specifické podmínky podnikání, které evidenci ve stávající podobě technicky neumožňují. Netýká se to však všech „automatů“ – např. samoobslužné pokladny v supermarketu evidenci tržeb podléhají.

http://www.financnisprava.cz/cs/financni-sprava/ee t/casto-kladene-dotazy

Děkuji za reakci. Spojením s tímto bych raději konkrétní zákon než nějaké vyjádření. Každopádně neuvádějí ani k jaké síti. Jestli elektrické nebo počítačové. Podle nich je to asi jedno. Taktéž by mne zajímali jaké specifické podmínky podnikání zákon zohledňuje.

112/2016 Sb. Zákon o evidenci tržeb
§ 12 Tržby vyloučené z evidence tržeb
(3) Evidovanou tržbou nejsou také tržby
i) z prodeje zboží či služeb prostřednictvím prodejního automatu,

To ty automaty provozuješ nebo hodláš provozovat?Zeptej se přímo na FÚ,lepší než žít v nejistotě nebo pak řešit dodatečně nějaké doplatky a penále.
Nebo jsi jen kupující a objevil jsi automat bez EET a chceš ho pro jistotu udat?:-)

Vzhledem k formulaci zákona hledám možnost jakým způsobem lze EET obejít jelikož nepodporuji velkého bratra a sedícího celníka za zády. Již v minulosti zaznělo, že EET neplatí na palubě letadel. Rsp. Nikde není řečeno,že letadlo musí být funkční a že musí být ve vzduchu či na zemi. Dále. Samozřejmě chci aby vše bylo v souladu se zákonem tudíž hledám cestu jak vyhovět všem požadavkům což např. Automaty splňují. Nyní pokud je má teorie ohledně automatů správná. Což si musím ověřit u právníků zabývajícím se konkrétními obory neměl by být problém to obejít. Sice to může znít jako, že se snažím vyhnout placení daní bohužel tomu tak není. Jedná se o to, že nechci ani nebudu podporovat Komunistické praktiky, zákony, konkurenční boj formou udávání, sdílet obchodní tajemství s oligarchou, který se chce zbavit konkurence.

Podívej, babišem už přesvědčeného nadšence ničím neobměkčíš, pro něj budeš prostě vždycky zloděj, ať už ti jde o cokoli. A ten, kdo u EET čte i mezi řádky a hledá souvislosti, toho přesvědčovat netřeba... ;-)

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru