Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem balík

dobry den chci se zeptat kdyz si nikdo bude chtit obednat naky zbozi treba elektronickou cigaretu ktera je od 18 let
tak mu prijde a on si ji normalne prevezme nebo se to bude nak kontrolovat dekuji za odpoved

Některé obchody to mohou kontrolovat,např.řidič přepravní služby podle OP.Česká pošta na to asi kašle.Ovšem při objednávce myslím musíš v e-shopu potvrdit,že Ti je nad 18 let.Pokud to zfalšuješ,může se stát,že Ti zboží nevydají a pak si strhnou náklady za dopravu,balení apod.a ještě budeš muset projednávat vrácení zbytku zaplacených peněz.Když to objednáš na dobírku,budou to vymáhat taky + náklady za upomínky.
Rada na závěr-buď nekuř nebo si sežeň dospělého kamaráda.
Dororučuji to první.

Opravdu není nutné, aby ses vyjadřoval ke všemu.

Běžně to funguje tak, že kurýr má poznámku, že má zkontrolovat OP. Mají na to šablonu, kterou přiloží na OP (zakryjí se tak pro tento účel nepotřebné údaje), a OP vyfotí.

Úplně stejně to funguje např. když si necháš kurýrem doručit simkartu od operátora.

Takže záleží jen na eshopu, jestli kurýr takový požadavek dostane (měl by). Rozhodně nezáleží na kurýrovi a už vůbec nemusí rozbalovat balíky.

viz obchodní podmínky, např:
Za účelem omezení dostupnosti alkoholických nápojů osobám mladším 18 let bude na obalu (balíku) doručovaného zboží uvedeno, že balík obsahuje alkoholické nápoje včetně upozornění, že balík je oprávněna převzít pouze fyzická osoba, jež dovršila věk 18 let. Příslušný zaměstnanec provozovatele přepravních služeb balík předá kupujícímu toliko v případě, že dovršení věku 18 let kupující prokáže předložením občanského průkazu či jiného dokladu totožnosti s tím, že bude opsáno číslo příslušného dokladu totožnosti. V opačném případě kupujícímu balík obsahující zboží nebude předán a prodávajícímu vznikne právo odstoupit od uzavřené kupní smlouvy.

Ta citace je z namátkou vybraného eshopu z netu. Pokud prodávající eshop bude požadovat (a měl by každý), aby doručující kurýr OP zkontroloval/ofotil, tak to tak kurýr udělá, bez ohledu na to, co si o tom myslíš.

Tento postup mám ověřený jak u alkoholu, tak i u sim karty. Proto jsem to tu tak napsal. A jestli jsem proto magor, tak ok.

I když, co čekat od radila, který si pod slovem "koleso" představuje motor... ;-)