Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem exekuce

Dobry den chtěl jsem se zeptat přitelkyně ma exekuci ale nabytek televize jsem koupil ja a mam učtenky + někde i moje jmeno.mam si to nechat ověřit od notaře?a kolik to stoji děkuji

pokial máš účtenky a iné doklady,ktoré preukazujú,že omylom zabavené veci patria Tebe a nie priamo exekuovanej osobe,treba na súde,ktorý poveril exekútora výkonom exekúcie podať tvz.vylučovaciu žalobu o navrátenie neoprávnene exekútorom označených/zabavených vecí
,zároveňsi touto žalobou aj nárokovať vrátenie všetkých nákladov spojených s navrátením zabavených vecí včetne výdavkoc na Tvoje právne úkony s tým spojené,k vylučovacej žalobe prilož kopie dokladov/účtenielk,nie originály,do žaloby napíš že originály dokladov dáš len k nahliadnutiu súu podla potrieb a uváženia súdu,originály učteniek nedávaj z ruky,tie si daj len okopírovať,prípadne overiť na matrike-nieje to nutné,súd počas konania Ťa pravdepodobne predvolá a vyžiada si originály k nahliadnutiu a porovná si sám počas pojednávania zhodu kopii priložených k žalobe s predloženými originálmi,za podanie žaloby a jej prijatie podatelňou súdu sa obvykle platí len jednorazový administratívny poplatok-súd zašle šekovú poukážku neskôr,pri podaní sa priamo neplatí nič,urob si kopiu žaloby,jeden kus sa odovzdáva súdu a jeden Ti opečiatkuje podatelňa,že bola žaloba podaná vtedy a vtedy a máš doklad o tom,že vylučovacia žaloba bola vôbec podaná.....
overenie kopii dôkazov/potvrdení si daj spraviť na matrike,tí zo zákona nesmú pripočítavať dph a iné poplatky k poplatku za overenie,oni majú tieto poplatky nariadené štátom a nesmú ich nijako svojvolne upravovať ani podla zákona o miestnych poplatkoch a daniach jednotlivých mestských/miestnych samospráv,notár si môže započítať pri overení dph,poplatok za právny úkon,poplatok za úradný výkon etc,to matrika zo zákona nesmie,tam to vyjde nepomerne lacnejšie,tam to vyjde na pár korún....