Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zakázková výroba - ochranná známka

Hezký den,Jak to je se zakázkovou výrobou textilu v kusovem mnozsti a ochrannou znamkou? Tj zákazník napíše pres formulář který slouží pro vlastní návrhy, chtěl bych na triko natisknout obrázek z přílohy.A v příloze bude něco co muze být nebo je registrovaná ochranná známka, ale to vím jen za předpokladu že tuto známku znám, když to neznám tak to nejsem schopen zjistit. Můžu toto vyrobit když to je na zakázku, nebo výrobou porušuji vlastnictví známky já?

Nemyslím si, že by to bylo pro další prodej. Vyrábíme trika a většina slouží k narozeninám, ale někdy chce někdo vlastní potisk a má to opět jako dárek.

Nevím zda když to někdo chce, tak nese odpovědnost on, tj aby nenastalo, že si někdo z dozorových orgánů něco objedná a následně nás bude popotahovat, že jsme mu to dodali a tudíž by byla vina u nás a ne u něj.

Pokud se vám něco nezdá,požadujte po zadavateli prohlášení,že je majitelem ochranné známky nebo má s jejím majitelem dohodu o dalším šíření,tj.výrobě.Toto přiložit k objednávce a založit.Ale třeba Abibas,PLIMA apod.bych asi nikomu nedělal.Když se bude cukat,ať jde jinam.Za pár korun zisku možné problémy nestojí.

Zrovna Abibas,PLIMA problém není, to není chráněná známka. Takže toho můžeš dělat kolik chceš, to je taky duvod proc se to prodává, není to trestné. Ale když by někdo chtěl nápis třeba adidas, Puma, Škoda atd tak to netuším...

Proč by to měl být problém ? Když bude mít vypořádané použití na základě smlouvy s firmou Adidas, tak proč bys mu to nemohl vytisknout ?
Když ti někdo pošle fotku, kterou bys měl umístit na tričko, tak taky zkoumáš, zda je ta fotka jeho ?
Není v silách tiskaře toto zkoumat.

Jak uvedl někdo výše, máš mít ve smluvních podmínkách jasně napsáno, že za vypořádání práv k zaslaným materiálům k potisku odpovídá zákazník. Stránek s eshopy potisků na trička jsou tři p*dele, tak si zkopíruj jejich odstaveček, kde to mají správně formulované.

to je velmi zlé riešenie zriekať sa zodpovednosti tým,že za autorské práva /priemyselné vzory etc zodpovedá výlučne zákazník, pokial k niečomu dôjde,tak za porušenie autorských práv a všetkého,čo k tomu náleží rovnako zodpovedá aj výrobca nikým nepovolenej kopie/derivátu,nielen ten,čo takúto výrobu niekomu zadá ako zakázku,takže to ničomu nepomôže,keď niekto vyhlási,že dáva ruky preč od nejakej zodpovednosti za porušenie autorských práv,keď umiestni na výrobok fotku,symbol alebo iný grafický prvok,na ktorý si niekto uplatňuje autorské práva ,ochrannú známku,chránený priemyselný vzor a podobne.......

A jak to teda resit? Nejsem preci schopny nikdy zaridit, abych vse poznal. Napr. Nekdo posle "hokejku nike" a pokud bych nevedel, ze to je nike, tak jak to zjistim? U nike je to jednoduchy, ale u neceho co neznam a nezna to cely svet, to je dost diskutabilní. Tímto bych alespon rekl, ze to co me poslou je jejich vůle a ne moje.

Prosel jsem hromadu trickovych eshopu, ale nikdo toto neresi v obchodních podmínkách. Co si dás do editoru ti vyrobí...