Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej zboží do zahraničí

Dobrý den,
bohužel jsem zde toto téma nenašel, snad nezakládám zbytečně nové. Jsem hobby nožíř, nepodnikám (zatím) a občas něco prodám do zahraničí, US, ale i jiných zemí jako Israel, Kanada.. Prodávám v malém objemu, za celý rok 2016 to bylo cca 7 nožů, celkem asi za 13000kč. Vzniká mi nějaká povinnost? Mohu to tak dělat i nadále? Je pro to případně nějaký limit? Na FÚ mi paní řekla, že dokud nemám ič tak mi nemá jak poradit a že ji to (mírně parafrázuji) ani nezajímá. V budoucnu mám v plánu se prodejem svých výrobků živit, ale to je zatím v nedohlednu. Na internetu jsem nenašel nic, co by se týkalo přímo mé situace.
Za jakékoli rady budu velmi vděčný.

Nejsem schopen posoudit, zda fakticky podnikáš nebo nepodnikáš.

Každopádně stále platí § 10 zákona o daních z příjmů,

(1) Ostatními příjmy, při kterých dochází ke zvýšení majetku, pokud nejde o příjmy podle § 6 až 9, jsou zejména

a) příjmy z příležitostných činností nebo z příležitostného nájmu movitých věcí, včetně příjmů ze zemědělské výroby a lesního a vodního hospodářství, které nejsou provozovány podnikatelem, a příjmů z provozu výroben elektřiny, ke kterému není vyžadována licence udělovaná Energetickým regulačním úřadem,

a

(3) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4, osvobozeny

a) příjmy podle odstavce 1 písm. a), pokud jejich úhrn u poplatníka nepřesáhne ve zdaňovacím období 30 000 Kč; přitom příjmem poplatníka, kterému plyne příjem z chovu včel a u kterého nepřekročí ve zdaňovacím období počet včelstev 60, je částka 500 Kč na jedno včelstvo,

Více poradit nedokážu.

V okamžiku, kdy se staneš podnikatelem s živnostenským listem, výše uvedené se tě netýká.