Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Buchnul jsem o auto co teď?

Zdravíčko

Dnes jsem při vyparkovávání auta narazil do za mnou stojícího auta(NEstál ode mě ani 3 metry a navíc půlkou zadku v křižovatce). Jako čerstvý řidič jsem pochopitelně zpanikařil a vzal roha...cestou se ve mě ale ozvalo svědomí, dojel jsem si domů pro lístek napsal na něj že mě to mrzí a že jsem ochotný se nějak domluvit na řešní škody(Nic hrozného, malý ďolík na dveřích a vycvaklá lišta). Moje otázka zní jaká je pravděpodobnost většího průšvihu? Nenaboural jsem žádného Mercedesa nebo podobnou hoch-káru ale občejný Fusion, lístek za stěračem jsem nechal tak snad by to nemuselo být tak hrozné...

Ani u nás sa hlasit nemusi, ale ked to nahlási poškodený berie sa to, ze si ušiel z miesta v nehody.
Kamos tukol pri hoteli auto, nechal listocek za stieracom a o mesiac prisiel na 3/4 roka o vodičák + pokuta.
Poskodeny vraj nič za stieracom nenašiel a nahlásil to policii, ta ho cez kamerovy záznam našla nasledne.

Nestane se nic.

a) Majitel se ti ozve, poskytne ti potřebné údaje, ty škodu nahlásíš své pojišťovně, on si auto nechá opravit a tvoje pojišťovna opravu uhradí... Možná od pojišťovny dostaneš nějaký malus...

b) Nebo se domluvíte, že mu dáš litr do kapsy a on si to opraví sám...

pokiaľ ten, co ta nabural ma tolko slusnosti, ze to nahlasil poistovni

ale vůbec ne, nemusí nic hlásit. Napálila to do mě holčina, jasně její vina, já už jsem stál, jí to doklouzalo až do mého předku. Škoda odhadnuta 30kKč (skutečná cena opravy ve značkovém servisu byla nakonec 38kKč). Sepsali jsme papíry, podepsala 100% zavinění, zbytek jsem s její pojišťovnou vyřizoval sám, respektive servis. Oni si ji taky nějak kontaktovali, ale to šlo mimo mě.

poistovna kontaktovala dievcinu a zrejme potvrdila ze sa to stalo. By si videl, resp. nevidel plnenie, keby povedala ze sa nic take nestalo a ani v ten den na mieste nebola.

prave riesim podobny problem: podzemne parkovisko v nákupnom centre, po prichode poskodene auto, nejaky cloviecik mi za stierac dal znacku auta, kt. to sposobilo. privolana policia, kontaktovala majitela auta, potvrdil ze to spravil,(existuje kamerový zaznam) dostal este pokutu za utek z miesta cinu, vsetko zdokumentovane. Vo svojej poistovni vyhlasil, ze bol v strese a ziadnu skodu neurobil. poistovna platbu odmietla.

takze som musel vyplatit ja vsetko (skoda 920€) a momentalne sa sudime. je asi 99,9% pravdepodobnosť že sud vyhram, ale z banálnej kraviny je zalezitost na 2 roky.

Každý má svoji pravdu, proto jí píše.
Co se stane, si můžeme jen tipnout. Klidně se může stát že: nezastavení po nehodě a velká sankce, správní řízení a řidičák pokud to uděláte ještě jednou během roku.

http://www.12bodu.cz/bodovany-prestupek-125c-1i-1. html

nebo se stane, že se poškozený ozve a vyřešíte to spolu, podle dohody a pojištovna to zaplatí z Vašeho pojištění. Sepíšete záznam o nehodě a bude klídek.

Takže menší změna. Po dvou dnech mi přišla SMSka že mi paní zavolá následující den a domluví se se mnou. Nicméně žádný telefonát jsem neobdržel. Posílal jsem jí SMS s žádostí o zavolání zpět a opět žádná reakce. Mám ještě otázku. Nehoda by měla být teoreticky zaznamenána na kamerovém systému ale napadla mě taková věc :D ne že bych se chtěl nějak obhajovat ale auto bylo zaparkované bezprostředně za křižovatkou, což pokud mě paměť neklame by se nemělo. Tak mě napadlo jestli raději nedělá mrtvého brouka aby si při případném šetření někdo nevšiml jejího pochybení :D jestli se pletu tak mě prosím opravte.

Neprošvihl, telefon mám stále u sebe a nic zmeškaného nemám. Otázka je co se bude dít teď protože mám celkem obavy z nějakého průšvihu. Psal jsem jí že bych rád vyplnil formulář o nehodě a nechal pojišťovnu ať se postará o zbytek ale opět styl mrtvého brouka.

Jak s tím souvisí její pojistka? Ona je poškozená, ona by čerpala a její pojistka by se neřešila, ne?
Taky je možné, že auto je služebák a bylo tam, kde být nemělo, nebo soukromé a taky byla někde jinde kde být neměla a nechce aby se to profláklo. V práci, u manžela...

Je zcela zřejmé, že se jedná o dopravní nehodu. Vzhledem k tomu, že jste popsal způsobenou škodu je zjevné, že nepřesáhne vzniklá škoda 100.000,-Kč a není Vaší povinností vyrozumívat PČR. Pokud se tedy s poškozeným shodnete na vině a průběhu nehody a společně vyplníte záznam o dopravní nehodě. V opačném případě je na nutná na místě PČR, která určí viníka dopravní nehody a udělí mu blokovou pokutu za způsobenou dopravní nehodu. Z Vašeho popisu je zřejmé, že jste se s poškozeným zkontaktoval a teď záleží jen na něm , jak bude dál postupovat. Není jeho povinností věc dále řešit nebo nárokovat vzniklou škodu, záleží čistě na jeho rozhodnutím. Na druhou stranu se může stát, že po nárokování škody na Vaší pojišťovně, Vám může být v budoucnu v důsledku škodní události (kde jste byl určen viníkem) zvýšeno zákonné pojištění. Proto je dle mě lepší se s danou osobou domluvit a zaplatit ji škodu na místě, bez účasti pojišťovny a vše si nechat stvrdit podpisem pro případ, kdyby si to poškozený rozmyslel a chtěl škodu dodatečně nárokovat, nebo argumentovat tím, že ho oprava stála podstatně víc ,než jste mu zaplatil. Zda poškozený stál, kde neměl je druhá věc je možné, že se dopustil přestupku také,ale to na věci nic nemění, že jste způsobil dopravní nehodu.
Pokud by jste z dopravní nehody ujel mohl by jste se dopustit přestupku dle ust. § 125c /1i)4 z.č.361/2000 Sb. což je mimo jiné i za 7 bodů.
Komunikaci mezi Vámi a poškozenou bych si zadokumentoval, pro případné pozdní dokazování , že jste ji informoval o dopravní nehodě a věc jste chtěl řešit. Pokud se s poškozenou nedomluvíte a budete chtít věc přesto řešit jediná Vaše možnost je se obrátit na PČR.
V dnešní době je běžné, že lidé radši volají PČR i když není třeba ,aby se vyhnuli dalším případným problémům, kterou mohou nastat.