Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vydávání se za jinou osobu - jaký trestný čin

Jsem v právním vztahu s nejmenovanou organizací, které řádně platím smluvené finační prostředky. Nedávno jsem ale obdržel upomínku na zaplacení částky (obyčejně zaslaný dopis) od mé organizace (uvedeno pouze v titulku dopisu). Dole je ale podpis osoby, která nemá právo jednat ZA ani jejím JMÉNEM (zjištěno z obchodního rejstříku) výše uvedené organizace. Taktéž bankovní spojení nepatří organizaci, se kterou jsem v právní vztahu a které řádně platím.
Chci podat trestní oznámení, protože si myslím, že se jedná o pokus o podvod. O jaký trestní čin(y) by se mohlo dále jednat, když se vlastně někdo písemně vydává za právnickou osobu, ZA kterou nemá právo jednat a ani nemá právo jednat jejím JMÉNEM a ještě k tomu chce poslat peníze?
Díky

Předmět Autor Datum
Podvod. Ale správná právní klasifikace je stejně věcí Policie a státního zastupitelství, takže oni u…
Wikan 28.02.2017 11:06
Wikan
Kontaktujte onu organizaci,ať si to prověří a případně se připojí k žalobě,že se někdo jejich jménem…
Karel04 28.02.2017 11:13
Karel04
Ta organizace to ví, ověřoval jsem si údaje na upomínce, ale nechci čekat, jestli se nějak připojí.…
okolokolemjdoucí 28.02.2017 11:21
okolokolemjdoucí
A není to třeba jen v tom, že tu upomínku sepsala účetní/sekretářka, která to i rovnou podepsala? To…
rokator 28.02.2017 12:09
rokator
Není, dole je podepsaná osoba a razítko jiné organizace. Není možné si to vysvětlit jinak, minimálně…
okolokolemjdoucí 28.02.2017 12:29
okolokolemjdoucí
Externí účetní firma? Ten účet z upomínky je stejný jako ty, na které jsi dříve platil?
rokator 28.02.2017 13:11
rokator
NE
okolokolemjdoucí 28.02.2017 13:23
okolokolemjdoucí
Nerieš hovadiny lebo sa nejedná o žiaden skutok, ani priestupok. Musíš dokázať úmysel a tým upomien…
Nuda 28.02.2017 13:44
Nuda
Podepsaná je osoba a razítko organizace, se kterou jsem byl kdysi ve smluvně-právním vztahu, ale již…
okolokolemjdoucí 28.02.2017 14:57
okolokolemjdoucí
Takže to, co bylo napsané v dotazu vlastně neplatí a všechno je jinak. Proč to neřešíte s tou firmou…
karel 28.02.2017 15:01
karel
Takže všechno bude úplně jinak než jak zatím popisuješ. Měl jsi s někým uzavřenou smlouvu, tu jsi v…
rokator 28.02.2017 15:41
rokator
Žádné kraviny nevymyšlím. Řeknu jednoduchý příklad (firmy jsou smyšlené), který vystihuje problemati…
okolokolemjdoucí 28.02.2017 19:35
okolokolemjdoucí
Řekl bych,že o žádný,jen to neustále kombinuješ. Ale podat ho můžeš,když jsi tak přesvědčen. Jdi zít… poslední
kozakl 28.02.2017 20:39
kozakl

Podvod. Ale správná právní klasifikace je stejně věcí Policie a státního zastupitelství, takže oni už si to pak upraví, pokud by bylo potřeba.

Kontaktujte onu organizaci,ať si to prověří a případně se připojí k žalobě,že se někdo jejich jménem snaží lákat peníze na účet,který jim zřejmě nepatří.

Ta organizace to ví, ověřoval jsem si údaje na upomínce, ale nechci čekat, jestli se nějak připojí. Chci jednat během několika dnů, a ne čekat než se rozhodnou. Dnes nemůžete věřit pomalu nikomu.

A není to třeba jen v tom, že tu upomínku sepsala účetní/sekretářka, která to i rovnou podepsala? To je přece běžná praxe. A nevidím důvod, proč by účetní měla být v obchodním rejstříku ani proč by upomínku měl podepisovat jednatel v obchodním rejstříku uvedený.

Pokud tě někdo upomíná, tak si ověř, jestli opravdu dlužíš. Píšeš, že řádně platíš, takže snad dokážeš porovnat, jestli je v upomínce uveden správný účet, ne?

Není, dole je podepsaná osoba a razítko jiné organizace. Není možné si to vysvětlit jinak, minimálně jako pokus o podvod.

Nerieš hovadiny lebo sa nejedná o žiaden skutok, ani priestupok.

Musíš dokázať úmysel a tým upomienka v nejakom upatlanom liste bez doručenky s vrátenkou nie je, ani ak sa na hlavu postavíš a budeš pred fízlami a prokuošom kývať ušami.

Čo ak ti zlý sused našiel v koši pred domom nejakú vyhodenú zásielku podľa ktorej vyšpekuloval upomienku s hlavičkou, navyše ošetrenú nielen podpisom, ale aj nádhernou "guľatou" pečiatkou v modrej farbe nalíčenej v SW, napríklad CorelDraw, a z prče ju poslal na tvoju adresu. Teraz za záclonami slintá blahom.

"Lidi jsou kurvy, mrdají a kradou". (Dikobraz, r.1968, Neprakta-Švandrlík)

Podepsaná je osoba a razítko organizace, se kterou jsem byl kdysi ve smluvně-právním vztahu, ale již více jak 1 rok již s nimi ve smluvně-právním vztahu nejsem, protože smlouvu jsem řádně vypověděl. Podpis a razítko na dopisu je pravé, tohle neudělal žádný zlý soused. Ještě doplním, že stejný dopis jsem také obdržel cca před 1/2 rokem.
Stále si myslíte, že trestní oznámení nemá vůbec cenu podávat?

Takže všechno bude úplně jinak než jak zatím popisuješ.

Měl jsi s někým uzavřenou smlouvu, tu jsi vypověděl. Podle tebe řádně, podle druhé strany zřejmě ne. Před půl rokem ti poslali nějakou upomínku, tys nereagoval. Teď ti tu upomínku poslali znovu a ty vymýšlíš kraviny.

Uzavřel jsi smlouvu s firmou A, tu jsi ukončil. Pak jsi uzavřel smlouvu s firmou B, řádně platíš a najednou se ti ozve firma A a upomíná nějaký dluh? Nasekal sis úvěry a vykrýváš je dalšími?

Tvoje dosavadní mlžení a "nejmenované" společnosti a "smluvně-právní vztahy", jsou jen zbytečné kecy, které stejně nikam nevedou. Chodí sem spousta lidí, kteří by ti mohli poradit, ale musí být jasné, jak to všechno bylo...

Žádné kraviny nevymyšlím. Řeknu jednoduchý příklad (firmy jsou smyšlené), který vystihuje problematiku:
1) Do konce roku 2015 jsem odebíral plyn od RWE. Smlouva řádně vypovězena a od 1.1.2016 odebírám plyn od ČEZu. Od 1.1.2016 samozřejmě neplatím nic na účet RWE.
2) 1.8.2016 mi přišel obyčejný dopis, na obálce je razítko RWE. Vlastní dopis je upomínka, že jsem nezaplatil zálohu za měsíc 6/2016. Dopis má v záhlaví uvedeno, že je od ČEZu, ale dole je podpis a razítko od RWE. Uvedený bankovní účet nepatří firmě ČEZ.
3) 1.12.2016 mi přišel obyčejný dopis, na obálce je razítko RWE. Vlastní dopis je upomínka, že jsem nezaplatil zálohu
za měsíc 10/2016. Dopis má v záhlaví uvedeno, že je od ČEZu, ale dole je podpis a razítko od RWE. Uvedený bankovní účet nepatří firmě ČEZ.

Žádné mlžení z mé strany, máš bujnou fantazii a kraviny vymýšlíš ty. Neřeš jestli mám nebo nemám dluhy, dostal jsem dopis, kde se někdo vydává za jinou osobu a proto se ptám, o jaký trestný čin by se mohlo jednat.

Řekl bych,že o žádný,jen to neustále kombinuješ. Ale podat ho můžeš,když jsi tak přesvědčen. Jdi zítra na služebnu,vše jim vyklop a třeba ti řekne polda,ano,je to trestný čin. Pokud půjdeš za právníkem,tak zadarmo ti neporadí.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku