Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem V agentuře mi nechtějí dát výplatu bez potvrzení o studiu

V agentuře, přes kterou občas chodím na brigády mi vypršela platnost potvrzení o studiu. No bohužel jsem se to dozvěděl pozdě, agentura je v úplně jiném městě, kde studuju a pro originál pojedu nejdřív za měsíc.

Problém je v tom, že tam mám v tuto chvíli nějaké peníze k výplatě, které si nemůžu vybrat a které mi chybí. Nechal jsem si potvrzení ve škole naskenovat a poslat na email, to mi neuznali. Napadá vás nějaké řešení? Napadlo mě, co kdybych jim prostě řekl, že jsem ukončil studium, nechal si ty peníze vyplatit a pak tam to potvrzení v budoucnu kdyžtak zase donesl? Pokud by to teda bylo nutné. (nemám v plánu v té agentuře už dál pracovat, chci jenom ty peníze).

Prípadně mě ještě napadla jedna věc, že by mi uznali moje naskenované potvrzení a pak si mě nějakým způsobem vyřadili z evidence, (prý mi to nemůžou uznat kvůli případné kontrole) pokud by to tak šlo udělat.

Netušíte někdo?

Předem děkuji.

O jaké peníze jde?

Jestli jde o mzdu, je agentura povinna ji vyplatit v období splatnosti mzdy
(tj. následující kalendářní měsíc) bez ohledu na to, jestli jste jí (ne)dodal nějaké potvrzení.
Pouze by v příslušném měsíci nebylo možné uplatnit daňovou slevu na studenta,
což by se po skončení roku srovnalo v rámci ročního zúčtování daně z příjmu
(provádí zaměstnavatel) nebo daňového přiznání (podává každý sám za sebe).

V případě přeplatku daně z příjmu agentura potvrzení o studiu potřebuje.
Bez něj nelze uplatnit slevu na studenta.

_______

Pokud to spěchá, mohl byste školu požádat, aby potvrzení vystavila znovu a podepsané
zaručeným elektronickým podpisem je zaslala na e-mail přímo agentuře.