Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kácení stromů

Dobrý den, chci se zeptat jestli si může člověk na svém pozemku kácet vše co mu příjde pod ruku. Nový soused má dlouhý pozemek podél cesty směrem z obce a byla tam asi 4 mětry široká álej z akátu. Tuto álej začal postupně likvidovat a to mě dost štve + pod těmi stromy máme sklep a vykácením dojde určitě k větší teplotě uvnitř během léta. Je jeho počínání v pořádku ?

No jestli máte fakt sklep na jeho pozemku a nemáte k němu nějaká práva,tak bych do toho moc nevrtal.Nebo souseda naštvete a ten vám doručí výzvu k okamžitému vyklizení sklepa,že ho bude zasypávat.Spíš se zkuste dohodnout,ale asi nikdo nebude brát ohledy na to,jestli bude cizí sklep stíněný nebo ne.

Agát je považovaný za invazívnu samonáletovú drevinu.

Na SR sa nesmie zlikvidovať bez povolania OcÚ zo subjktívnych dôvodov drevina (ani na vlastnej parcele) v prípade, ak jej priemer nedosahuje viac ako 80cm vo výške jedného metra od pôdy.

Osobne odporučím v zmysle Infozákona osloviť písomne (DVR) obec.