Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno exekuce od VZP

Dobrý den, chci se zeptat, může mi VZP strhnout z ůčtu všechny peníze a nechat tam jen 300 Kč ?
Na ůčtu jsem mněl něco přes 11300 kč a vzp mi těch 11000 strhla. Oni tam ty peníze stále jsou, jen k nim nemám přístup. Mohu si vybrat akorát těch 300 korun... Volal jsem na VZP a žádal o splátky s tím, že bych to zaplatil na dvakrát ale to odmítly, prý to nejde.
Chci se zeptat, můžu si v tomhle případě zažádat o výběr alespon životního minima ?

Nechci a nebudu kádrovat tazatele, je jeho problém co má s VZP.
Onehdy se jednomu známému stala nepříjemnost. Byl někomu naproti na Ruzyni (tehdy se to tam ještě nejmenovalo LVHP) a potřeboval si tam vybrat peníze. Strčil kartu do bankomatu, bankomat ji odmítnul, tak ji strčil ještě do druhého, snad i do třetího, ale neuspěl a poslední bankomat co to v něm zkoušel mu oznámil, že jestli to zkusí ještě jednou, tak mu karta bude zabavena. Když pak pátral, co se jako děje, tak zjistil, že v té bance co měl uložené peníze měli zrovna výpadek počítačů. A taky jsem byl u toho, když někdo na benzínce natankoval, chtěl platit kartou a čtečka na pumpě mu kartu nevzala, prý u sebe neměl hotovost, aby to mohl zaplatit.

Takže já se řídím zásadou, že pokud chci platit kartou a budou s ní nějaké problémy, třeba na té benzínce (když jsem v hyperqelbu, tak tam s omluvou zboží nechám, už se mi to taky jednou stalo, ale naštěstí jsem měl hotové peníze), tak musím mít i hotovost.

BTW: Nepíše se ůčet, ale účet (u s čárkou, když je to na začátku slova).
:-D:beer: