Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Exekuce plat+učet vysvětlení

Zdravím, měl bych dotaz popř. vysvětlení.(nováček)

Je na mě exekuce na 22 tisíc.
v bance mám zablokovaných 22 tisíc, + už 2 měsíce mi z výplaty strhávají po 4tisích měsíčně.

Jestli to dobře chápu tak až z platu zaplatí těch 22tisíc, tak mi v bance peníze odblokují nebo se také pošlou na učet exekutora ?

účet exekútor spravidla odblokuje až po uhradení celej dlžnej čiastky,ktorá je predmetom exekúcie,t.j,pôvodná dlžná suma,odmena exekútora z dlžnej čiastky,súdne trovy za právne zastúpenie,výlohy za všetky právne úkony,ktoré mal s súd v súvislosti s poverením exekútora exekúciou a exekútor s výkonom exekúcie a úroky z omeškania z dlžnej sumy,na ktoré má obvykle veritel takisto nárok,pokial si ho uplatní....úroky z omeškania sa platia buď dennou sadzbou za každý deň omeškania až do úplného splatenia celej dlžnej sumy,ich výška je 0,2-9% za každý deň/záleží ako rozhodne súd/ alebo ročnou sadzbou pokial exekúcia bude trvať dlhšie,alebo exekútor schváli splátkový kalendár,ktorým sa splácanie predlži,odmena exekútora je obvykle 20-25% z celej dlžnej sumy......takže to nieje len o tom,že niekomu dlžím napr.5000,- tak exekútor stiahne 5000,- a je pokoj,s úrokmi,odmenou exekútorovi,všetkými súdnymi a právnymi poplatkami tá suma môže narásť do obludných rozmerov....spôsob exekúcie si určuje výlučne exekútor ........