Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Louka->stavební pozemek

Dobrý den,mam dotaz ohledně změny užívání pozemku, mám pozemek,do teď to byla louka kde byla pastva pro koně,nyni bych z toho chtěl stavební pozemek,je tu někdo kdo mi poradi jak postupovat,v jakem čase mi to můžou změnit atd. Děkuji moc

Moc s tím nepočítej:

Na příslušném stavebním úřadě je možno požádat o změnu v užívání pozemku například ze zemědělské půdy na stavební pozemek. Je však vždy třeba počítat i s tím, že stavební úřad takovou změnu nemusí povolit...

Ke stavbě je také samozřejmě třeba, aby byl konkrétní stavební pozemek zasíťovaný a byl k němu zajištěn přístup jako pro tyto sítě, tak především pro dopravu a jeho užívání.
Pokud jsou přístupové komunikace a sítě k pozemku již zřízeny, jedná se o nejvýhodnější situaci.
V opačném případě bude třeba tyto zajistit a zřídit, přičemž tato možnost bude posuzována i následně v průběhu stavebního řízení jako jedna z podmínek povolení stavby na pozemku.

Budeš muset požádat o "vynětí ze zemědělského půdního fondu", což je akce zpoplatněná (netuším kolik, ale odvíjí se od bonity pozemku), a to ne zrovna málo, navíc pouze za předpokladu, že územním plánem je v dané lokalitě plánována bytová zástavba, jinak si neškrtneš do změny ÚP…
Začni na místně příslušném katastrálním úřadu, stejně budeš potřebovat výpis z listu vlastnictví, a rovnou se poptej, který úřad bude další v pořadí - nejsou-li tam absolutní střeva a nelidové, rovnou poradí (mnohdy i jméno konkrétního úředníka, za kterým jít), a tak se postupně prokoušeš byrokratickou mlýnicí až do bodu, kde se to asi zadrhne… :-(