Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Odečet IRTN

Dobrý den,
15.12.2016 jsem převzal klíče od nového bytu a do 14 dnů od převzetí jsem reklamoval vadné IRTN.
Bylo mi řečeno, že firma spravující IRTN vadné zařízení vymění na náklady SVJ.
Po několika urgencích stále IRTN vyměněné není.
Na můj aktuální dotaz jak to teda s výměnou vypadá mi bylo řečeno, že opět bylo u firmy urgováno a že " Teplo se počítá v takovémto případě dle zákona."

V bytě zatím nebydlím, tj. je 3 měsíce prázdný, se všemi topeními uzavřenými.
Nerad bych platil za něco, co jsem nespotřeboval - co bych měl výboru SVJ napsat, jak postupovat?

Rozpočítanie spotrebovaného tepla sa robí podľa predpisu, ktorý ste si odhlasovali na schôdzi vlastníkov. Tento predpis je dokument, ktorý by ste mali mať k dispozícii a v ňom nájdete odpoveď na Váš dotaz.
V prípade poruchy IRTN samozrejme sa spotreba určí odhadom, ktorý by mal byť tiež popísaný v tomto dokumente. Ak nie je, tak to nájdete v zákone.
Výsledok je taký, že zaplatíte nejakú priemernú cenu za spotrebované teplo (bez ohľadu na to, že ste mali uzavreté kúrenie, alebo ste kúrili naplno).
Mimochodom, prečo by náklady na výmenu malo platiť SVJ, keď IRTN je ešte zrejme v záruke?

Zdravím a díky za odpověď.
Už jsem se s tím, že budu platit dle zákona nějakou průměrnou spotřebu.. nějak smířil. Ono i když to mám zavřené, tak stejně by bylo nefér se nějak dohadovat - vzhledem k tomu, že mi ty zdi koneckonců vytápěli sousedi, a určitě ne zadarmo. Já jen doufám, že předchozí majitelé byli jakžtakž rozumní a neměli to naplno když venku bylo 5°

Dobrý den,
dovolím si pokračovat v tomto tématu za prosím o radu jestli se s tím dá něco dělat ...

Přišlo vyúčtování za rok 2016, vlastníkem jsem byl pouze od 1.12.2016.
V náměru mi naměřili 625 jednotek (ostatní IRTN v bytě byly s rozdílem 0-1).
Je v zákoně dané, že se platí průměr za celé zůčtovací období, i když odečet byl proveden v době předání bytu (15.12.2016 - 376 za celý rok) a já mám platit 625 jednotek jako jakýsi průměr za 2 roky, když jsem vlastník 15 dní?

Výpis komunikace
----
Dobrý den,
dalo by se souhlasit z průměrem za poslední 2 kalendářní roky, jak je stanovena vyhláška. Ale nemyslím si, že je normální platit průměr za celé zúčtovací období, pokud jsem vlastníkem pouze necelý měsíc??

Pokud by IRTN bylo nefunkční celý rok, tak bych mlčel. Ale v době předání bytové jednotky ještě IRTN žilo, údaje byly přepsány. S náměrem, kdy bych měl platit za celé zúčtovací období, nemohu souhlasit.

Pro srovnání:
předchozí vlastník, xxxxx: období 1.1.2016 - 30.11.2016 -- náměr 376.
Já: období 1.12.2016 - 31.12.2016 - náměr 625.

Pokud berete průměr účtovacích období, znamená to, že v roce 2015 byl u daného IRTN náměr 874? To se mi nezdá. Předpokládám, že doložíte dané zprůměrování.

Zajímalo by mě, jaké hodnoty mě čekají za dobu nefunkčního IRTN do doby, než bude instalované nové IRTN.

S pozdravem,

----- Original Message -----
Dobrý den,
v případě poruchy měřidla (kterou nejsme schopni ovlivnit my ani vy), kdy není možno určit spotřebu tepla, vyhláška 269/2015 Sb. stanovuje, že :

Při poruše měřidla podle zákona o metrologii, zařízení pro rozdělování nákladů na vytápění nebo instalovaného vodoměru stanoví poskytovatel služeb spotřební složku za dobu poruchy podle údajů dvou z klimatického hlediska srovnatelných zúčtovacích období, v tomto případě jde o průměr za poslední dva kalendářní roky. Toliko k vysvětlení náměru ve vyúčtování.

Co se týká reklamovaní vadného IRTN, tak ta je u nás neoprávněná, protože majitelem IRTN je společenství (majitelé bytů). Ohledně výměny, ta je řešena přímo se společenstvím, protože měřidla jsou dožitá v celém objektu a tak se připravuje výměna kompletní. Pokud budete trvat na výměně, tohoto jednoho konkrétního měřiče, může být za úplatu 550,- Kč provedena s tím, že až bude probíhat kompletní výměna, bude nutná opět jeho náhrada, protože současně instalované IRTN jsou starého typu a budou nahrazena novým typem. V objektu musí být vždy nainstalován schodný typ měřidel.

S pozdravem

---------- Původní e-mail ----------

Dobrý den,
můžete mi laskavě vysvětlit náměr na IRTN č. 2887, kde je rozdíl na jednom měřiči (za polovinu měsíce) více , má několik bytů dohromady za rok?

Klíče od bytu jsem přebíral s 15.12.2016 s náměrem uvedeným v předávacím protokolu, od té doby v bytě prozatím nikdo nebydlí a topení jsou uzavřena. Odečty všech IRTN by měly být +- stejné.
V lednu při odečtu jsem reklamoval vadný IRTN (vybitá baterie) .. byla slíbena výměna. I po údajné urgenci mám stále nefunkční IRTN.

Chcete říct, že za 15 !!! dní jsem spotřeboval daný stav uvedený na měřidle? Kde je problém s výměnou IRTN?

Děkuji za Vaše vyjádření.

pekne...asi by som ukoncil tym, že sud nakoniec rozhodne.
na ktorý som sa obratil, ze firma vybera poplatky "proti dobrym mravom"
tato zazracna formulacia sice neznamena, ze sa to zacne diat zrazu koser, ale pohrozením a prehnatim cez media ma zazracny ucinok. teda, ak ste v prave.