Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem PODVOD, podanie trestneho ozamenia

dobrý den, dnes mi došiel na poštu balíček ktorý mal obsahovať zavodný simulator(cena 30€) ale odosielateľ(podvodník) mi poslal niečo rovnakeho tvaru/vahy(prazdny obal), proste podvod. Oplatí sa naneho podavať trestné oznamenie? pravdepodobne niesom jediný koho odrbáva, našiel som jednu recenziu a skontaktoval som sa s niekým koho tiež odrbal. takže je to 100% podvnodník no neviem či má vobec zmysel naneho podavať trestné oznamenie, či stoho nebudem mať ja len problémy.

mam naneho len meno,adresu,email a neviem či su to pravdivé udaje tak či je vobec možné ho vystopovať to neviem, podla mna by to nebol problem ved na pošte musi byť kamera, a predsa nemože byť take tažke ho najsť ak ide podať balík na poštu no nie?

Pokiaľ škoda nepresiahne spoločnú hranicu u viac poškodených v zmysle výšky škody taxatívne ustanovenej T.z. a T.p., jedná sa pri sume 30€ iba o priestupok.

Podaj tr.podnet a žiadaj byť o výsledku informovaný v lehote do 30-dní.

Zaves na net oznámenie, nech sa ti prípadní poškodení v recipročnej veci ozvú s tým, aby podali všetci tr.podnet na najbližšom OR PZ SR. Podnety bude riešiť nadriadený prokurátor ak prekročia min.hranicu škody podľa Tr.sadzby.