Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem kopia obcianskeho preukazu

vcera bola u nas doma financna poradkyna, pretoze s muzom si chceme zriadit zivotne poistenie, po vysvetleni od nas ziadala aby sme jej dovolili odfotot si do mobilu obcianske preukazy, a mne az po jej odchode dosli ze ci to moze zneuzit a zriadit bez mojho vedomia aj nieco ine, mame sa s nou stretnut este o dva dni. mam ziadat aby tie foto vymazala? moze na zaklade foto zriadit aj iny produkt?

Předmět Autor Datum
V paragrafech (lze dohledat) je pořízení kopie OP možná jen za souhlasu jeho majitele. Dále se píše,…
kozakl 13.05.2017 08:16
kozakl
pokial sa jedná o samotné zneužitie takýchto kopii OP,tak samozrejme sa to zneužiť dá aj na iné účel…
audax 13.05.2017 12:29
audax
Prelep najprv na občaňáku svoje r.č., potom nech fotí. Iný produkt môže zriadiť, oskenuje si origin…
Nuda 15.05.2017 08:32
Nuda
Toto je bohužiaľ úplne bežná prax, odporúčam pre budúcnosť nedávať kópie preukazu nikde pokiaľ možno… poslední
antonin245 24.06.2017 00:18
antonin245

V paragrafech (lze dohledat) je pořízení kopie OP možná jen za souhlasu jeho majitele. Dále se píše,že pokud nesouhlasíte s kopií,lze to řešit jeho opisem. Samozřejmě,ale to je spekulace,pokud byly ofoceny obě strany OP,lze vytvořit i kvalitní falzifikát,který lze případně zneužít. Jsou známé případy takového zneužití v pražském DP.

pokial sa jedná o samotné zneužitie takýchto kopii OP,tak samozrejme sa to zneužiť dá aj na iné účely,nielen na zriadenie iných produktov...

Prelep najprv na občaňáku svoje r.č., potom nech fotí.

Iný produkt môže zriadiť, oskenuje si originál tvoj podpis z prvotnej zmluvy a vytlačí ho na novú zmluvu ak má veškeré dáta k dispozícii.

Ak je precízna, ešte kontúry tvojho podpisu z tlačiarne pretlačí do flajstra nejakým vypísaným perom alebo predmetom, nech to pred znalcami vypadá, že si podpisoval flajster svojou echt vypracovanou, robotníckou, ťažkou paprčou urputným tlačením na pero. Prípadne ti dá do ruky omacať čisté flajstrá f;A4, aby si na nich zanechal svoje otlačky papilár od mastného chleba.

Je nutné sa mať na pozore, "lidi jsou kurvy, mrdají a kradou".

Toto je bohužiaľ úplne bežná prax, odporúčam pre budúcnosť nedávať kópie preukazu nikde pokiaľ možno a taktiež napríklad aj pre banku by som odporúčal zvoliť riešenie prepisu osobných údajov na preukaze. Človek naozaj nikdy nevie, kde budú jeho údaje zneužité.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku