Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno DPČ daně a odvody - student

Dobrý den,

jsem student, mám podepsanou slevu na dani. Proč ale mám platit při DPČ sociální a zdravotní, když to již za mě odvádí škola? Žádnou slevu na SaZ jsem nenašel. Momentálně koukám ještě po druhé brigádě na DPČ. U dani chápu, že u jedné z brigád ji již budu platit, jak se převádí a ruší sleva u 1. brigády k té nové? Sociální a zdravotní budu skutečně platit 2x, když připočtu školu tak 3x? Skutečně budu při obou brigádách 2x platit SZ s tím, že škola to platí taky?

Děkuji za objasnění.

Škola za Vás nehradí nic.
Stát ua studenty hradí pouze zdravotní pojištění.

Žádný přeplatek Vám nevznikne, protože zdravotní i sociální pojištění je stanoveno procentem z příjmu.
Minimální částka platí pouze pro minimální mzdu a pro osoby bez zdanitelných příjmů (OBZP).

Daň budete platit ze všech příjmů. Po skončení roku podáte daňové přiznání
a uplatníte si v něm celoroční slevu na poplatníka a na studenta (budete-li mít
tak vysoké příjmy, aby bylo možné celoroční slevy uplatnit).

Nezapomeňte oběma zaměstnavatelům odevzdat potvrzení o studiu → jinak by za Vás
museli i v případě nižšího příjmu zdravotní pojištění odvést ve výši odpovídající minimální mzdě
(celý rozdíl by Vám strhli z odměny).

Pozor:
Na DPČ lze odpracovat mx. 20 hodin týdně průměrně za celou dobu trvání.

Trošku OT:
Co studujete? Zajímalo by mne, která škola nevybaví studenty do praktického života…