Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Používání autokamery

Ahoj, dostal jsem k narozeninám kameru do auta truecam a5s a pak jsem četl někde na internetu, že by mohl být problém ohledně nahrávání jiných vozidel. Nevíte, jak to je? Hledal jsem to na googlu, ale jsou tam takový dost nejasný nározy.

Nahrávat si můžeš co chceš. Video nesmíš zveřejňovat (resp. můžeš pokud rozostříš pozn. značky vozidel popř. jiné údaje, které by mohly být pokládány za osobní). V případě problému (havárie,apod.) JE možné toto video ukázat/předat policii jako regulérní podklad pro vyšetřování.

Noo, podle mě to tak jednoznačné není.

Podle všeho totiž tato pokuta nevyplývá ze zákona o provozu na pozemních komunikacích, ale ze zákona na ochranu osobních údajů (podobného jako je u nás).
Dalniční/silniční policie tam hlídá dodržování zákona o provozu na pozem. komunikacích a jiné zákony je nezajímají (v podstatě stejně jako u nás, když vás policajti zastaví a budete mít kufr plný zvířat vyžadujících cites, nejvíc je bude zajímat prošlá lékarnička).
Takto hovoří i zkušenosti profesionálních řidičů z motor. fór, kde opakovaně tvrdí, že když sou zastaveni policií, zapnutá videokamera je nezajímá a na přímý dotaz rakouský policista dokonce jednomu odpověděl, že o žádném takovém zákazu nic neví....

Já to chci jenom jako případný důkaz. Zveřejňovat to nemám v plánu. Ani nevím co by z toho kdo měl kdyby koukal na moji jízdu. A právě o Rakousku jsem něco četl, ale v plánu tam jet zatím nemám, ale díky za informaci. Když budu plánovat jet do ciziny, tak si radši zjistím, jak to tam je.

No je lepší si to fakt zjistit předem,těžko se pak hádat někde v cizině,jestli mají tamní policajti pravdu nebo ne a pokuty dávají asi dost vysoké.Zkušenost s tím sám nemám,ale na různých automotofórech radí v těch problémových zemích raději kameru ani nanasazovat a nedráždit orgány,i když to většině třeba ani nevadí a kamery tolerují.Ovšem aktivní blbci žijí všude.:-)