Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem koncesionářský poplatek rozhlas

Dobrý den, bydlím a i trvalý pobyt mám v obecním bytě, který užívám s bratrancem, na kterého je byt napsán a poplatek za rozhlas i TV se platí pod jeho jménem. Zároveň provozuji při zaměstnání z místa bydliště jako fyzická osoba na vedlejší činnost eshop, ke kterému rozhlas nepotřebuji. Nyní mi přišel dopis od Českého rozhlasu, že mě nemají v evidenci a mám se přihlásit a začít platit koncesionářský poplatek. Skutečně musím platit i sám za sebe jen proto, že mám IČ, když za domácnost je zaplaceno a k podnikání rádio nevyužívám? Děkuji za radu.

ano máte pravdu, přesně je to informace o tom, že zjišťují proč nejsem evidovaný a ať se buď přihlásím nebo napíšu čestné prohlášení, že nejsem povinnen se evidovat jako koncesionář. Otázka tedy je, zda vzhledem k výše napsanému jsem povinnen se evidovat a začít platit nebo stačí, že platíme jako domácnost.