Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Převod pozemku

Dobrý den. Prosím o radu, jak postupovat při darování pozemku. Otec mi bude darovat pozemek na základně darovací smlouvy se kterou jdeme k notáři. Potom se chystáme na katastrální úřad, kde mám připravený vklad do katastru nemovitostí. Nevím, zda nebude ještě něco potřeba, aby byl pozemek převeden. Jedná se o zahradní pozemek.

Předmět Autor Datum
1./Darovacia zmluva (dvojstranný právny úkon) spísaná v zmysle Obč.zákonníka, ideálne verifikovaná p… poslední
Nuda 05.07.2017 13:09
Nuda

1./Darovacia zmluva (dvojstranný právny úkon) spísaná v zmysle Obč.zákonníka, ideálne verifikovaná podpismi účastníkov (obdarovaný+darca) pred kompetentnou úradnou osobou, (na obecnom úrade máš tento úkon lacnejší).

2./Návrh na vklad (Návrh na vklad vlastníckeho práva) do katastra so zápisom zmeny majiteľa do LV. Podané písomne, poštou s doručenkou a vrátenkou DVR I. trieda (alebo osobne s orazením kópie na podateľni).

Podáva sa na Správu vecne príslušného KÚ 4x s 2x prílohou "darovacej listiny" všetko v originále, detto verifikované listiny v.r. podpisom pred notárom alebo spol. kompetentných osôb.

Šablony si na nete schrastíš ak nebudeš ochotný cálovať financie advokátovi.

V každom prípade si daj veľký pozor na skutočnosť, aby boli precízne opísané parcelné čísla (aj za lomítkom), pozemok označený presne v m2 ku každému parcelnému číslu, tiež musí byť číslom vyznačený pôvodný LV a presne označení účastníci zmluvy s r.č., dátami narodenia, štátnym občianstvom a trvalými pobytmi, lebo ti kataster vráti listiny k oprave a prídeš o šušne, niekedy sa aj to stáva.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru