Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pasy do Rakouska/Německa ?

Zdravím, v srpnu máme naplánovanou dovolenou v Rakousku a Německu. Máme jen občanské průkazy. Vím, že jsou tyto země v schengenu, ale jestli není nějaká pravděpodobnost, že se může nějak zhoršit situace a zavedou pasovou kontrolu ? Máme si pro jistotu nechat udělat pas, nebo je to zbytečné ? Pobyty jsou rezervované a kdyby něco, tak částky propadnou. Díky za názory

rakušáci už dosť dlho upozorňujú ,že všetkými návštevníkomi krajiny,ktorí nemajú rakúske občianstvo doporučujú mať platný cestovný doklad,neviem,čo si mám pod týmto pojmom predstaviť,občiansky preukaz nieje v pravom slova zmysle cestovný doklad,ale len doklad totožnosti,za platný cestovný doklad je obvykle považovaný pas....ešte sa mi síce nestalo,že by niekto oprávnený vyžadoval vyslovene pas a neuspokojil sa s iným schváleným dokladom,ale človek nikdy nevie.....