Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Insolvence - 30%

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jestli je možné při zaplacení 30%, požádat soud o odpuštění zbytku dluhu?
Jde o to že nám jde dcera na školu a bude těžké to utáhnout.
Lze z nějakého důvodu požádat o odpuštění dluhu?
Díky za odpověď.

Odpuštění dluhu není právnický výraz. Je jen možnost oddlužení,osobní bankrot. Podle náznaku těch 30% máš asi na mysli schválený osobní bankrot. Rozhodne insolvenční soud. Záleží na mnoha okolnostech. Jsi podnikatel,fyzická osoba ? Povětšinou je možné uspět se schopností během 5ti let splatit 30% dluhu. Ale i tak rozhoduje více skutečností,které neuvádíš. osobni-bankrot

Nejsem si jista, jestli otázce správně rozumím:

Máte schválený splátkový kalendář, který řádně splácíte, splatili
jste 30 % dluhů a chtěli byste požádat o prominutí zbytku dluhů?
_____

Cílem oddlužení není splatit 30 % dluhů. Cílem je splatit co největší část (ideálně 100 %)
dluhů. O prominutí zbytku dluhů a zastavení všech exekucí (na to nezapomenout!!) lze v případě
splacení 100 % dluhů dříve než za pět let. Případně po pěti letech splácení za předpokladu,
že splatíte alespoň 30 % dluhů.

Pokud se v průběhu splátkového kalendáře změní podmínky (poměry) dlužníka, lze
požádat o změnu výše splátek. Podmínkou stále zůstává splatit minimálně 30 % dluhů.

Poraďte se s insolvenčním správcem, kterého si platíte,
případně s tím, kdo Vám pomohl s návrhem na oddlužení.