Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Předání bytu po lhůtě - co zmůžu s prodávající?

Zdravím,

Kupují být,

Bohužel jsme se asi netrefil a prodávající je stará neskutečně vychcana baba. Jelikož neumím být tvrdy chvíli mi trvalo než jsem to zjistil.

Každopádně vlastník bytu už jsem na katastru já a od zapsani uběhlo již více než 10dni. Z dobře vůle že počkám do konce měsíce kvůli energiím a pod. Ale ona se pořád vymlouva že nenašla nikoho kdo ji odstěhuje. Máme 3dodavky ale absolutně takovou krávu odmítám stěhovat. Koupě už se táhne téměř půl roku. Vyšel jsme ji vstříc snad ve všem co šlo. Neskutečný jaký lidí ještě žijou.

Otázka je, pokud by na to došlo, jakou na ni mam paku? Policii zavolat doložit dokumenty a pod? Podat žalobu a pod?
Podotýkám že ve smlouvě jsem se zavázal že v případě zájmu s ní uzavru nájemní smlouvu nejdéle však na 2 měsíce. Ona osobně výslovně tuto nabídku odmítla.

Díky za veškeré nazory.

Tak jde o to že byt mi musí být předán. Tzn. opsané elektroměry a pod. a přijde mi že na to ona není schopna přistoupit dokud nebude odstěhovana.

Pokud bych to vzal do extrému a byt by mi byl předán, klidně odvrtam zámek a zásadim svůj, nábytek prodám nebo rozstipu do kotle.

Jedná z posledních zpráv:

"Dekuju,zkusim zitra zavolat,ani me se nepodarilo nekoho sehnat.Pokud se nepodari,predani bytu se bude muset posunout"

Jak může napsat že se bude muset posunout něco co už mělo být dávno hotove. Dostala desítky tisíc z bytu a měla by vynaložit jakékoli finance na to aby byl být vyklízení nejlépe před datumem předání.

Opravdu upřímně mě mrzí že neumím být taková svině abych s ní jednal tak jak si zaslouží. Bohuzel jsem takhle vychovaný... Všem pomáhat a nechat si srat na hlavu.

podaj si na súde požiadavku na okamžité vypratanie bytu....ako máš v zmluve presne ošetrený záväzok,že ju tam v prípade záujmu necháš bývať tie dva mesiace ? na túto konkrétnu formuláciu sa dobre pozri, ona aj len ústna dohoda môže byť za určitých okolností braná ako záväzná,aby ona netvrdila,že ste sa ústne dohodli na tom,že tam ešte tie dva mesiace môže zostať bývať,či je to v platne podpísanej a uzavretej kúpno-predajnej zmluve napísané tak,že v prípade záujmu tento záujem/nezáujem obidve strany potvrdia písomne a či ďalšie bývanie bude podmienené uzatvorením separátnej písomnej zmluvy alebo nie......