Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Před naším domem rozkopávají vozovku.

Opravují teplovod. A podle značek co jsou tam rozmístěné to asi bude nadlouho, nejméně do konce prázdnin. Podle toho jak to vypadá v úseku co už rozkopali asi nebudeme moci vyjíždět z garáží.
[4609-d8-jpg]
Už jsem psal firmě co to asi tam kope, zatím mi neráčili odpovědět, jak budou řešit, abychom po dobu prací měli přístup do našich garáží (asi nijak).
Nejsem honěný v právních záležitostech, ale nemělo proběhnout nějaké stavební (nebo jaké) řízení kterého jsme měli být účastníky?
Nehledě na to, že tam používají těžkou techniko a obáváme se, že by náš dům mohl přijít k úhoně.

BTW: Když ten teplovod za totality kopali, tak nám postavili lávku, abychom z garáží mohli vyjíždět.

No kvůli přístupu do pár garáží asi nutné a předem plánované opravy nezastaví.Bud odpoví,že je to ve veřejném zájmu nebo že jde o havarijní stav.Takže řešením asi bude jen nechat stát auto ten měsíc někde venku před tím úsekem.Lepší než se dohadovat s úřady.Kromě toho mají na odpověď 30 dní,takže mohou počkat a poslední den odepsat:Co vlastně chcete,vždyť už je to v pořádku a opravené.

Stavební řízení určitě proběhlo, sledoval jste úřední desku na radnici, nebo jen čekáte, až Vás někdo osloví?
Pokud těžkou technikou poškodí Váš dům, musíte uplatnit náhradu škody. Nelze zakázat stroje, pokud se jen domníváte, že dojde k poškození.

Vjezd do objektu Vám určitě zachovají přemostěním, popřípadě na hodinku uzavřou, aby uložili přemostění.