Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Maximální počet osob v autě? Čí je to odpovědnost?

Dobrý den, mám jednoduchou otázku.

Chci se zeptat, kdo je odpovědný za to, pokud v autě jede víc lidí. S kamarády jsme se o tom bavili ale nevíme, jak to přesně je, protože jsme přesně nenašli, kde to je zmíněno. Pokud tedy mám 5místné vozidlo, kde třeba povezu 7 lidí, čí je to přestupek? Těch 2 pasažérů, či řidiče? A popř. o jaký přestupek se jedná, v jakém je rozsahu (pokuta, body, odebrání řidičáku...)?

Nejvíce by mi pomohlo, kdybyste mě odkázali na zákoník, kde je toto přímo zmíněno. My nevíme, jak to najít (spíše kde a nechce se nám to celé pročítat).

Děkuji předem moc za odpovědi.

Daj si ako vodič na svoje kolená plyšového macíka a vyhovor sa pred fízlami, že plyšák je zodpovedný vodič za volantom. Na SVK ľudovodemokratický mafián, protekčný panghart prokurátor naštepený na PF ÚK eštébáckou mafiou grázlov a komunistických vrahov z radov lumpenproletariátu tomu uverí a prípadný priestupok vznesený PZ SR zastaví v celom rozsahu. Lebo vozidlo má iba jeden kerovací nástroj určený iba pre jedného vodiča, teda nie pre viacerých, sediacich na prednom sedadle. No a macka-uška za kerovadlom nemožno trestať, logika, ala Sľovenská talármafia hnoja.