Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno zamitnute pripojisteni televize

dobry den v alza sem si koupil televizi samsung za 19 000 moje dcera mi ji rozbyla mam zaplacene pripojisteni proti rozbyti a kradezi televizu mi zamitly tim ze mi ji rozbyla moje dcera.tak jsem se chtel zeptat ma vyznam podat trestni oznameni anjak to probohiha.protoze pri koupe televize mi rekl prodavac mate drahou televizi a nikd nevite kdy se vam rozbyje tak si ju nechte pripojistit.dekuji

Dobrý den. Možná by bylo vhodné si aspoň teď přečíst pojistné podmínky.

Pojistitel má právo snížit nebo i zcela odmítnout pojistné plnění pokud k finanční ztrátě došlo následkem hrubé nedbalosti v případě, že nastalo:

b) poškození Věci zaviněné třetí osobou anebo dítětem nebo domácím zvířetem

Lze to přirovnat ke kauze pojištění telefonů v Alze. https://www.stream.cz/adost/10012260-i-vy-muzete-byt-podvedeni
Otázkou je, jestli to byl šmejdský zaměstnanec jako individuální problém (tlak na prodej, splnit plán prodeje nebo vyhazov) nebo se nám tu zase podsouvá nová forma šmejdství skrytě podporovaná firmou (prodávej, ale procento stížností na sebe drž pod určitou mez nebo vyhazov). Ne každý člověk ustojí tlak na výkon prodeje a může si pomoci až podvodem.

Dalo by se uplatnit pojištění domácnosti a k tomu připojištění zodpovědnosti za způsobené škody,to se ovšem vztahuje jen na škody způsobené někomu cizímu a ne ve vlastní domácnosti.To by vlastně museli prodejci i pojištovny platit vše,co se kde rozbije nebo porouchá.Takže v tomto případě máte asi smůlu a trestní oznámení můžete podat jedině na svojí dceru a vymáhat po ní soudně škodu.Pokud je nezletilá,zaplatíte to pak za ní sám sobě.