Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pronájem bytu - zvyšování nájmu, vystěhování

Dobrý den,
v posledních měsících jsem se dostal do obtížné situace ohledně bydlení.
Nejdřív bych uvedl věci na pravou míru. Je mi 21 let, od začátku roku poprvé pracuji, klasická smlouva na plný úvazek. Zároveň stále bydlím v bytě v pronájmu s rodiči. Rodiče tu bydlí přes 30 let. Původně jsem měl v plánu si hledat vlastní bydlení během příštího roku, ale okolnosti to možná urychlí.
Před nějakou dobou jsme zjistili, že majitel bytu chce byty zničehonic prodat. Ve zkratce se majitel bytu nedohodl s realitní kanceláří se kterou jednou, protože za byt chtěl směšně vysokou částku, na což ho oni také upozornili a on s realitkou zpřetrhal všechny kontakty, protože se domníval, že se ho snaží okrást.
Včera jsme měli s majitelem schůzku a on najednou přišel s novou smlouvou, i když s ním stále máme platnou smlouvu na dobu neurčitou, ve které je, že zvedá nájem s částky, kterou platíme, o 90%.
Nemělo by to být max o 20% na 3 roky, pokud není ve smlouvě uvedeno jinak, což není? Na tento fakt jsem ho upozornil, ale to je mu absolutně jedno.
Zároveň "nová" smlouva je pouze přepsaná smlouva ze starších let, kde jsou údaje, že se tady nachází nějaké vybavení, které tu možná bylo před těmi xxx lety. Majitel nikdy nepřispíval na žádné opravy v domě ani v bytě, i když nájem mu byl placen vždy řádně.
Původně jsem chtěl byt koupit pomocí hypotéky, ale to také nejde, protože po delším bádání se ukázalo, že majitel nevlastní bytové jednotky, ale určitý podíl domy. Navíc nevlastní pozemky kolem domu a nikde není ani specifikovaný podíl na společných prostorách v domě. S majitelem není vůbec žádná řeč, na katastru nechce nic zařizovat, aby měl jasně specifikované vlastnictví bytových jednotek, všechno si máme zařídit sami.
Pokud nebudeme souhlasit s novou smlouvu a s novou výší nájmů, která dle nové smlouvy nabývá na platnosti hned 1. září, tak nás okamžitě vystěhuje. Nebo nám dá 3 měsíce na vystěhování.
Pokud jsem to dobře pochopil, musí snad být splněny nějaké určitě podmínky k tomu, aby nás mohl vystěhovat, ne? Třeba kdybychom neplatili nájem nebo něco podobného...
Je nějaká cesta, jak se proti tomuto dle mého očividně protiprávnímu jednání bránit? Nebo co bych měl dělat?

Díky za veškeré rady a jestli jste to dočetli až sem.

Jak je to s tím zařízením bytu? Na čem vaříte a co máte na ohřev teplé vody?
Nepodepsala bych smlouvu, která neodpovídá skutečnosti
(majitel by při skončení nájmu mohl trvat na uvedení do původního stavu).
Trvala bych i na odstranění neplatného ukončení nájmu v případě změny majitele.

Ohledně nájmu bych doporučila se domluvit. Navrhované nájemné podle mne
srovnatelnému nájemnému odpovídá (pokud dokonce není o něco nižší).

"Dedičská práva" v prípade nájomných zmlúv uzatvorených na dobu neurčitú v nevyhnuteľnosti, v ktorej nie si podielovým spoluvlastníkom, sa na potomkov nevzťahujú.

Kde to žiješ? Padaj, vyhul, vysmraď bleskom z priestorov.

Mňa na teba apod. lúzu parazitických vagabundov.