Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodej auta - z pohledu prodávajícího

Dobrý den,
čeká mě prodej mého auta.
A zajímá mě, jak je to s nějakou "zárukou" na kterou kupující má, nebo nemá právo.
Je to staré auto (2004) ve slušném stavu, ale samozřejmě se nemohu zaručit že se něco např do 10000km neposere.
Rád bych se vyhnul tomu, aby mi kupující za měsíc od koupě volal, že chce zpět peníze protože se v autě něco pokazilo....Bude s tím jezdit jak osel, parkrát nedochladí turbo a řekne, že jsem mu prodal auto se skrytou závadou. Je to o tom jak se sepíše kupní smlouva? Napsat tam že kupující souhlasí se stavem vozidla, nebo stav vozidla odpovídá stáří?

Nájdi si vzorovú zmluvu na internete. Mali by tam byť uvedené závady. najlepšie podľa nedávnej STK. Nie je povinnosť pred predajom robiť STK, ale v prípade reklamácie ti to môže výrazne pomôcť. Kupujúci so stavom vozidla súhlasí aj bez napísania - inak by nezaplatil. Ale rozhodne tam napíš, že stav vozidla zodpovedá veku a najazdeným kilometrom.

Existuje zmluva, ktorá tieto "starecké veci" ošetrí dokonale v zmysle O.z. bez ujmy predávajúceho.

Stačí jemne (nežne) sformulovaný článok v jasnom a zrozumiteľnom znení kodifikovaného jazyka v zmysle Obč.zákonníka v platnom znení, pred ktorým smeknú klobúk aj justičné, talármafináske kliky v prípade žaloby podanej zo strany nespokojného kupujúceho.

každá zmluva niečo stojí, ani kura nehrabe k sebe "sadarmo". Capišto?