Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jednosměrka - Parkování po obou stranách

Zdravím, měl bych otázku.
Když projíždím nákladním autem úzkou ulicí, jednosměrkou. Po obou stranách jsou zaparkovaná auta a jedno auto nestojí tak natěsno ke krajnici a já neprojedu, naštosují se za mnou auta a průser je na světe. Kdo je v takovém případě viník? Co jsem hledal, tak prý se má nechat při stání volný pruh minimálně 3m široký. To ale neplatí pro jednosměrky né? Protože to by tam pak nesměl parkovat nikdo po obou stranách. Auto mam necelých 2.5m široké a při projíždění takových ulic i když stojí všichni natěsno ke kraji tak mám na každé straně max 10cm.

Pokud jezdíš ve velkém městě,třeba v Brně tak se s takovým "porušováním" musíš setkat ne na každém kilometru,ale na každém ujetém metru. Klidně se vsadím,že třeba na ulici Hybešové ti do hodiny najdu cca 100 přestupků,třeba v parkování,odstupu od kolejí,vjíždění na chodníky .. Nedávno jsem viděl z tramvaje jak spěchající cyklista chtěl projet mezi zaparkovaným náklaďákem a zrovna jedoucí tramvají,no lístek ze šaliny by jsi mezi nima neprotáhl,kde má být od koleje ke kraji silnice 3.5 m.

Právě bylo to Brno no. Minulý týden jsem takovou ulicí jel a skoro jsem neprojel. Auta za mnou, troubí, že co dělám ať jedu, ale nevešel jsem se prostě...... Naštěstí mu stačilo jen sklopit zrcátko a vyšlo mi to na milimetry. Místní co zde měl zaparkované auto nelenil, vyletěl z baráku a řval po mě ať se mu to neopovážím škrábnout..... Každopádně od té doby mám strach, že se to stane znova a nepomůže ani zaklopení zrcátek a co pak? Naštosuje se za mnou dalších 10 aut a všem vysvětlovat, že bych potřeboval aby vycouvaly asi nebude moc med. Nebo zůstat stát, zavolat policii a čekat až to "vyřeší" ?

... zůstat stát, zavolat policii a čekat ...

Ano. Tak bych to taky řešil. Třeba pak ti ostatní za Tebou vycouvou raději sami, aniž bys jim musel domlouvat. Ono by stačilo, kdyby jednomu člověku v té ulici odtáhli auto - a pak už by si ostatní dali majzla. Co kdyby o kus dál hořelo a hasiči se kvůli jednomu blbě zaparkovanýmu autu k ohni nedostali včas?

Mimochodem - už to začíná: Pozor na policisty s metrem.

To je dobré, ten § viz odkaz. Posle něho se u nás prakticky v celé dědině (kromě hlavního tahu) nedá stát. Některé ulice v nové rezidenční oblasti nemají snad ani 6 metrů. Mně je to jedno, mám parkoviště před vjezdem do baráku na vlastním pozemku; u sámošky, hospody, pošty a kostela je parkoviště taky.

Ale to je v pořádku, na silnici se opravdu nesmí stát, ani na místní, pokud tam nezůstane 2 x 3 metry volna.
Zrovna u nás v obci tohle docela silně řešíme - když se Ti na poměrně frekventovaný místní silničce naštosuje 5-6 aut u krajnice za sebe, tak objíždět je na kole je docela horor. Přitom za rohem, asi 50 m, je poměrně slušný parkoviště...