Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem proč nemohou těhotné ženy letět balónem

Někde jsem viděl oznámení, že bude přelet balónem přes Lipno, ale že do balonu nemohou děti <140cm, děti <4roky a těhotné ženy.
Z jakého důvodu těhotné ženy? (Předpokládám kvůli předčasnému náhlému porodu, ale pochybuji, že v 6. měsíci se to třeba může stát, pochopil bych v 9.měsíci, když má břicho jak žok sena)

Jak to souvisí s lidskými právy? Že neberou trpaslíky a kojence je v pořádku?
Jejich balón, jejich pravidla.

Dobrý den, těhotné ženy do balonu nebereme z důvodou bezpečnosti a zdraví budoucí matky, tak i nenarozeného dítěte. Při přistání může dojít k naklopení koše, někdo Vás může zasáhnou loktem do břicha.

zdroj

Těhotnou Dvořákovou taky nevzali do balónu. Když žena nemá bachor a neprozradí svůj stav, nejde to zjistit.
Osobně bych zákaz rozšířil i na všechny muže, při naklopení koše je může někdo kopnout, třeba do citlivých míst.