Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nečitelně malé písmo v TV reklamách

Je možné právně napadnout, když v TV reklamách (lichva, auta na lísing, homeopatika, chlast,hazard) je popis tak malým písmem, že je to nečitelné? Zřejmě ten text tam musí být asi z nějakého zákonného důvovodu (například že ty prášky jsou jen doplněk stravy nebo že lichva člověka vyjde na 1200%).

Případně může se bránit zadavatel tím, že dodal videostopu v rozlišení, kde to je vidět (například optimisticky v 4K rozlišení), a že já mám DVB-T s 720x576 je můj problém?

napadnúť by sa to mohlo dať,bohužial väčšina zákonov platných v cz/sk/eu,ktorá tento problém rieši je postavená tak,že tvorca reklamy je tam povinný ten doplnkový text umiestniť a čo má obsahovať,nič viac,zákon nerieši povinnosť umiestniť ten doplnkový text tak,aby bol za každých okolností pre každého čitatelný a zrozumitelný...

Ono někdy stejně nejde ani tak o velikost textu,ale o dobu zobrazení.Takže třeba 3 řádky textu se při současném sledování celé reklamy za pár vteřin ani přečíst nedají,jen to problikne.Já má IPTV a reklamy tedy přeskakuji a nesleduji,ale když už něco náhodou zachytím a zajímá mě ten text dole,tak si to vrátím,takže toto neřeším.Ale je pravda,že v textu se ukrývají informace,které jsou bud pro inzerujícího nemilé.ale uvádět je musí,nebo naopak upřesní zázraky ze své reklamy(půjčka s 0 % úroků,ovšem s přidanými poplatky nebo zázračná kosmetika,která zlepší pleť o 99%,ale v poznámce dole,že to pomohlo 30 testovaným ženám-z kolika tisíc asi?).Takže asi tak nějak.Všeobecně se nedá věřit žádné reklamě,jejich cílem je přece lidi oblbnout.Když už si ale přesto něco chci koupit,najdu si to v klidu na webu,přečtu si tam všechny podmínky a závazky,které tam prodejce uvádět musí,pak si to rozmyslím,jestli to opravdu potřebuji a cena a kvalita je úměrná a teprve pak objednám.Ne hned od televize běžet objednávat,protože:Pokud zavoláte a objednáte si náš zázračný superprodukt do 10 minut,dostanete ještě jeden navíc zdarma!

Nepsal jsem nic o blokování reklam v IPTV.To asi ani nejde.Prostě nekoukám na TV online,ale vyberu si z nabídky co chci a pustím si to zpožděně a reklamy o těch 7-10 minut přetočím.To dělám už přes 10 let,dřív jsem si to natáčel na DVD rekordér s HDD.Tím ušetřím za celý film nebo pořad tak 30 minut času a navíc nemám zblbnutý mozek informacemi o jogurtech,tamponech,půjčkách a dalších novinkách,nevím,co je zrovna IN.

Něco podobného dělají naše milé komerční televize, když končí film a mají běžet závěrečné titulky. Ty pustí neuvěřitelně zrychleně nebo jen v malém okně, aby už-už tam mohli pouštět ty své reklamy. Vím, většině lidí je to jedno a sledovat 10 minut credits zvládne jen mizivé procento diváků, ale nějak mi to nesedí s "právy autorů", je to "neúcta k nim", podle mě je to zásah do díla jako celku.

Předpokládám ale, že to snad mají nějak právně ošetřeno.