Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prekroceni rychlosti poprvé.

Zdravím, stala se mi taková nemilá věc . Na cestě kde jezdím ne zas tak často, ale znám ji, nainstalovali usekovy radar. (Dokonce měří í průměrnou rychlost.)
Je tam omezeni na 40km/h .
Je to rovinka mezi rodinnými domy. Po obou stranách chodníky.
Celkem přehledný úsek.
Řídím už 6 let od dostání řidičáku bez jakéhokoliv přestupku

Začal jsem dělat kuryra. Je tomu asi měsíc.
Jel jsem služebním autem.
A 4 dny zpátky ve večerních hodinách mě to cvaklo.
Nikde ani noha. Jen já na tě rovince.
Zrychloval jsem takže jsem mohl jet 70- 90. Nevím přesně.

Otázky jsou.
Co se teď stane ?
Je možnost jak se vyhnout odebrání RP či snížení pokuty ?
Nebo aspoň domluvě na podmínce nebo tak něco ?
Firma je většího rozměru takže předpokládám že bez zaváhání udá řidiče.
Je lepší tohle řešit sam nebo přes právníka ? Chtěl bych aby se mi to podražilo co nejméně.

Za kazdou odpoved moc děkuji.

První věc, co by bylo dobré uvést, jak dlouho je tam to omezení, jestli je tam 5 let, tak se s tím moc udělat nedá.
Je možné argumentovat srovnáním stavu před a po instalaci omezení, protože to musí mít nějaký důvod. Co vlastně vedlo k tomu, co se změnilo, že tam prostě najednou vzniklo omezení. Nevím detaily, ale někde jsem takovouhle konstrukci četl na internetu.