Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zivá stavba

Zdravím, prosím chtěla bych na zahradě, v katastru uvedené jako trvalý travní porost, 'postavit' živou stavbu. potřebuji na ní stavební povolení nebo něco takového? děkuji

Aha, no vrbové pruty zapíchám do země do čtverce, na každou stranu asi 40ks, jednu nechám volnou - vstup, celkový rozměr asi 4,5x4,5 - 5x5 m. Až to povyroste nahoře propletu dohromady. Moje představa je, že to bude vypadat jako zelené rostoucí iglů. Nemá to být obyvatelné, je to spíše pro radost dětem. Druhá varianta je udělat drěvenou kontrukci, bez základů. Jen 4 kůly a nějaké příčky mezi tím kvůli stabilitě a jako oporu pro rostlinu. Tou rostlinou by bylo kiwi. Je to plevel roste to jak zvody, je to husté, popínavé a jedlé. Něco jako břečťan, ale k jídlu. Rozměry stejné jako u vrbového, u obou výška 2.3 metru cca. Stačí to takle, moc se v tom právním nevyznám, jen jsem měla nápad a teď nevím jesli ho mohu realizovat. Mohu zkusit kreslit ale to asi s mým nadáním nepomůže. :-p Děkuji