Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Můžu žádat o řidičák?

Dobrý den, dne 18.8.2016 jsem byl odsouzen za řízení v opilosti k zákazu řízení motorových vozidel na dobu 18 měsíců a roční podmínce. Tímto činem jsem se zároveň vybodoval - k 28.8.2016. Cca na začátku srpna letošního roku jsem požádal o podmínečné upuštění od výkonu zbytku trestu. Dne 6.9.2017 proběhlo veřejné zasedání a bylo mi vyhověno. Přišlo mi usnesení, že se podmíněně upouští od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti a byla mi stanovena roční zkušební doba. V den veřejného zasedání (6.9.2017) jsem si nechal na poště vystavit výpis bodového hodnocení, kde jsem měl stále plný počet bodů - t.j. 12 bodů, i když už uběhla roční lhůta od vybodování (28.8.2017 to byl rok).
Zajímá mne, zda můžu po absolvování přezkoušení v autoškole, psychotestů, lékařské prohlídky dostat zpět řidičské oprávnění, nebo nyní musím čekat další rok na odečtení 4 bodů a až poté žádat?
Chci se vyhnout tomu, že udělám přezkoušení, psychotesty, lékařskou prohlídku a pak mi na úřadě řeknou, že jsem vybodovaný a můžu žádat až za rok.
Dále mě ještě zajímá, zda je nutné dělat přezkoušení v autoškole na všechny skupiny, které mám? Mám skupinu A1 (motorka do 11kW) o které vím, že ji nebudu potřebovat a je pro mne zbytečná, proto nechci na tuto skupinu dělat přezkoušení. Je to možné? Že by mi ji poté nějak proškrtli, nebo vystaví nový řidičák?
Předem děkuji za reakce.
Pěkný den

Je možné se vzdát některé skupiny oprávnění. Asi bych se zeptal na registru, proč máte stále 12 bodů na kartě, proč již není stav 0.

zdroj: http://www.12bodu.cz/poradna.php
Mohu žádat o řidičák?
TAZATEL18. září 2017 (08:39)

Dobrý den, dne 18.8.2016 jsem byl odsouzen za řízení v opilosti k zákazu řízení motorových vozidel na dobu 18 měsíců a roční podmínce. Tímto činem jsem se zároveň vybodoval - k 28.8.2016. Cca na začátku srpna letošního roku jsem požádal o podmínečné upuštění od výkonu zbytku trestu. Dne 6.9.2017 proběhlo veřejné zasedání a bylo mi vyhověno. Přišlo mi usnesení, že se podmíněně upouští od výkonu zbytku trestu zákazu činnosti a byla mi stanovena roční zkušební doba. V den veřejného zasedání (6.9.2017) jsem si nechal na poště vystavit výpis bodového hodnocení, kde jsem měl stále plný počet bodů - t.j. 12 bodů, i když už uběhla roční lhůta od vybodování (28.8.2017 to byl rok).
Zajímá mne, zda můžu po absolvování přezkoušení v autoškole, psychotestů, lékařské prohlídky dostat zpět řidičské oprávnění, nebo nyní musím čekat další rok na odečtení 4 bodů a až poté žádat?
Chci se vyhnout tomu, že udělám přezkoušení, psychotesty, lékařskou prohlídku a pak mi na úřadě řeknou, že jsem vybodovaný a můžu žádat až za rok.
Dále mě ještě zajímá, zda je nutné dělat přezkoušení v autoškole na všechny skupiny, které mám? Mám skupinu A1 (motorka do 11kW) o které vím, že ji nebudu potřebovat a je pro mne zbytečná, proto nechci na tuto skupinu dělat přezkoušení. Je to možné? Že by mi ji poté nějak proškrtli, nebo vystaví nový řidičák?
Předem děkuji za reakce.
Pěkný den
Zobrazit vlákno Mohu žádat o řidičák? na samostatné stránce.
RE: Mohu žádat o řidičák?
ODBORNÍK18. září 2017 (12:51)

po psychotestech a přezkoušení požádáte o vrácení a pak bude 0 bodů. Čtěte prosím v menu nahoře!!!!!!!