Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Informacie

Dobrý deň,
firma Finest na svojej stránke bez súhlasu dotknutej osoby zverejňuje informácie o firmách,aj o ich hospodárskych výsledkoch za uplynulé roky.Požiadala som ju o vyradenie z databázy.Dostala som zamietavú odpoveď s vysvetlením, že zverejnené údaje pochádzajú z verejne dostupných zdrojov. Čo mám urobiť, aby sa
údaje o mojej firme nezverejňovali na tejto stránke?
Ďakujem za odpoveď.

To je síce pravda,bohužiaľ na zaklade dostupných informacii,nam firma bez násho suhlasu vypracovala akúsi finančnú analýzu,spracovala udaje aj do grafov a na to súhlas ani poverenie nemala.A tak si myslím,že sa môžem slobodne rozhodnúť či tento nadštandard chcem alebo nechcem zverejňovať.

za určitých okolností je možné sa obrátiť na súd a žiadať nejakú satisfakciu pokial niekto spracováva a ďalej zvrejňuje údaje bez súhlasu dotknutého,záleží čo všetko a akým spôsobom zverejnila firma Finest a či má vôbec ona patričné povolenia na zber/narábanie/spracovávanie a ďalšie zverejňovanie údajov,podla ktorých sa dá jednoznačne identifikovať spracovávaný subjekt a ktoré by za určitých okolností mohli spadať do kategorie zákonmi a predpismi chránených údajov...