Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Spoluvlastnictví rodinného domu - následné vypořádání

Dobrý den, vlastním 1/2 nemovitosti, 1/4 vlastní jiný subjekt (firma) a 1/4 nyní půjde do dražby. Jedná se mi o to, zda je pro mě výhodné zkusit tu 1/4 koupit, abych byl většinovým vlastníkem nebo je celkem jedno, zda firma pak bude mít 1/2 a já také 1/2? Svoji polovinu rozhodně nehodlám prodat, ale jedná se mi hlavně o to, zda ta firma může nějakým způsobem nutit mě k prodeji mé poloviny? Jak se pak postupuje, když např. odmítnu firmě svou polovinu prodat? A pokud by firma měla 1/4 a já 3/4, má pak ta firma stejné nároky, tudíž nutit mě k prodeji mých 3/4 nebo mě nutit ke koupi jejich 1/4? Děkuji moc.

DOPORUČUJI obrátit se na advokáta co se podobnými případy zabývá.
Moji rodiče vedli (pravda, bylo to ještě hluboko před plyšákem) soudní spor o zrušení spoluvlastnictví (byli vlastníky ideální poloviny nemovitosti, druhý spoluvlastník taky vlastnil ideální polovinu) a spor (a tím i možnost odkoupení druhé ideální poloviny nemovitosti) vyhráli, mimo jiné asi i proto, že měli důkazy že druhý spoluvlastník jim působí problémy.