Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Musime platit v nasi chatove oblasti pokutu?

Zdravim,
chci se zeptat jestli v nasi chatove oblasti mohou vybirat poplatek neboli pokutu za to ze neudelame za rok 3h brigady mimo nas pozemek? Jde mi jen o to jestli k tomu maji opravneni. Ja jsem chtel ted posekat travu a priletel za mnou pan co jako delam ve svatek. Prej si odsouhlasili na schuzi ze ve svatek a v nedeli se nic takoveho delat nebude, jedine v sobotu a v pracovni den. Jako nemam tak moc casu abych tam mohl jezdit jen v sobotu a delat vse mozne. To me dost rozhorcilo, ze se snazim udelat povinnou brigadu a hned dostanu vynadany a za todle nechci ani platit a at si to dela nekdo jiny.

Dekuji za odpoved.

Je to divné, v dotazu se prolínají 3 témata:
-Povinné brigády (nicméně pokud je povinnost 3h brigády, pak je i stejné 3h brigády v kromě neděle)
-omezování svobody (nemožnost sekat v danou dobu)
-kdo to vyhlásil

Podstatný je ten poslední bod - kdo to vyhlásil. Pokud obec, tak je to závazný, někde mají vyhlášky omezující hluk v některý dny. Jestli si to však odsouhlasili jen tak mezi sebou, včetně té brigády, tak je to věc těch, co to chtějí respektovat, ale nutit do toho nikoho nemůžou. Ta brigáda ale určitě nevzešla z obecní vyhlášky, ta může leda vybírat nějakej poplatek na údržbu, ale ne někoho nutit tancovat s motykou na příjezdové cestě.
Viděl bych to na tu místní dohodu, takovýto zvyky mají obvykle starousedlí důchodci. Nejen v chatových koloniích, ale často i v bytových domech a někteří jsou schopni puknout vzteky, když jim někdo naruší jejich klídek a zajetý pravidla.