Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Předkupní právo

Dobrý den,
chci si koupit zahradní domek/chatku. Pozemek pod chatkou patří jiné osobě. Chtěl bych se proto zeptat, zda k dnešnímu datu platí předkupní právo pro majitele pozemku, a jestli tedy majitel pozemku musí být první osobou, kterou má majitel stavby s prodejem oslovit. Děkuji.

ak sa tak dohodli,tak predkupné právo-dohoda o ňom platí,ak sa nedohodli,tak sa žiadne predkupné právo neuplatňuje,uplatňujú sa ovšem dohody o užívaní pozemku,na ktorom stojí záhradná chatka,majitel pozemku vám môže určuvať,čo tam môžete robiť a čo nie a môže to dôjsť do takého extrému,že budeš sedieť len v domčeku,lebo majitel pozemku Ti nedovolí ani roztiahnuť deku na tráve a opalovať sa.....takže keď už niečo záhradné kupovať,tak komplet.t.j.domček + k nemu prislúchajúca záhradka/pozemok,lebo môžu ,ale nemusia nastať rôzne situácie ako zo špatnej talianskej komédie....