Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zamítnutí porodného

Dobrý den, prosím zde o radu.
Manželce byla zamítnuta žádost o porodné jelikož má "velké příjmy". Já jakožto manžel mám v rozhodném období na výplatní pásce minimální mzdu (8500,- čistého) a manželka nemocenskou (10 000,- čistého). Bohužel manželčina účetní nebyla schopná svou leností dodat potřebné doklady k nemocenské a proto si to manželka zařídila sama. Díky měsíčnímu opoždění ze strany účetní nám byla dávka vyplacena v jeden měsíc dvakrát (najednou) a to "navyšuje" příjem a proto nevzniká nárok na porodné. Nikoho nezajímá že tomu předcházely dva měsíce bez jakýchkoli peněz - ať nemocenské nebo výplaty. Rád bych toto řešil ale vlastně nevím kde a s kým. Zda není na vině stát nebo účetní.
Děkuji.

Co znamená věta „Bohužel manželčina účetní nebyla schopná svou leností dodat
potřebné doklady k nemocenské a proto si to manželka zařídila sama.“
?
Měla účetní k dispozici vše potřebné, nechyběl třeba manželčin podpis?

Zaměstnavatel je povinen podklady pro výplatu nemocenského předat bez zbytečného
odkladu OSSZ, která má po dodání veškerých podkladů lhůtu 30 dnů.

Já bych poradila nechat si příjmy potvrdit znovu a trvala bych na vyznačení,
která částka byla vyplacena za které období.

Pokud byste ani potom neuspěli, zkuste se obrátit na ombudsmana.