Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zrušení povinného ručení - nemám kopii TP

Zdravím,
prodal jsem auto, kupující si ho i přepsal, ale nechce mi zaslat kopii tp kde je vidět změna vlastníka. Abych s tím mohl na pojišťovnu zrušit pojístku.
Spíš mi od té doby neodpovídá, žádal jsem ho o poslání ofoceného dokumentu na email, ale od té doby se odmlčel.
Zruší mi to i bez toho? Nebo jak v takovém případě postupovat?
Výročí pojištění je na štěstí brzo(necelé 2 měsíce) tak při nejhorším ji půjde zrušit k výročí že?

Podle zákona 168/1999 nepotřebujete ke zrušení pojištění techničák, ani kopii. Musí Vám ukončit smlouvu na základě právního vztahu a smlouvy, kterou jste s nimi uzavřel. Máte tam snad napsáno, že Vám smlouvu zruší, až předložíte techničák? Nemáte. Jen uřednice dělá problémy.
Nečekejte a zrušte pojištění hned.
Před výročím smlouvy, 2 měsíce předem, Vás musí obeslat, pokud mění částku. Abyste měl minimálně 6 týdnů předem možnost vypovědět smlouvy.