Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace ceny, jež byla uhrazena

Dobrý den,
manželka si nechala v hodinářství vyměnit baterii v náramkových hodinkách. Ceník nikde neviděla, na cenu se předem nezeptala, a proto byla nepříjemně překvapena účtovanou cenou – 169 Kč. Bohužel se nijak neohradila a zaplatila; účtenku obdržela.
Je možno výši ceny v takovém případě reklamovat, popř. podle jakého právního předpisu? Vím, není to nijak zvratná suma, ale přesto prosím – poraďte. Děkuji.

No nwm, ale mi to přijde dost. Tu - ve Slezsku mi vymění baterku do hodinek za ... 50Kč i s prací - odcházím spokojený po 3 minutách od kontaktu s hodinářem. 8-)

P.S.: Myslím, že tazatel nemá důvod cenu reklamovat, když už byla uhrazena a nebyly námitky. Maximálně práci, no pokud hodinky fungují ... .

záleží,čo bolo všetko robené počas výmeny baterky,u vodotesných hodiniek okrem baterky sa obvykle mení aj tesnenie a vykoná sa jednoduchá skúška vodotesnosti a za všetko sa platí,pokial bola výlučne len menená batéria a nič viac,je tá cena vyššia ako všeobecná priemerná cena len vymenenej baterky a čiste len jej výmeny,u niektorých typov hodiniek je nutné aj zresetovať a znovu nastaviť stro a všetko si môže menič baterky zaúčtovať ako servisný úkon,zadarmo to asi ťažko bude niekto robiť,aj to tesnenie niečo stojí a menič baterky si ho musí niekde zakúpiť,tiež mu to nenarastie v črepníku...

Já když kdysi sháněl baterii do hodinek,tam mi ji v hodinářství nabízeli asi za 90 Kč.Tak jsem šel v ťamanům a tam byla za 15 korun.Je tam pár let a zatím drží.Takže jestli mají hodináři nějaké lepší a práci si počítají nějakým paušálem např.za každou započatou čtvrt nebo půlhodinu,tak to může souhlasit.Měla se zeptat předem,protože když dává opravit třeba televizi nebo pračku,taky se o cenu opravy předem nezajímá?

Dobrý den,
v minulých letech manželka platila ve dvou jiných hodinářstvích za výměnu baterie do hodinek pokaždé 80 Kč, takže i ve třetím hodinářství očekávala obdobnou částku. Všechna tři hodinářství jsou v blízkosti centra, a jedná se stále o tytéž hodinky. Já chodím se svými hodinkami do hodinářství o přibližně 300 metrů dále od centra, a tam po mně pokaždé chtějí 60 Kč.
Děkuji všem za odpovědi – reklamovat cenu po zaplacení zjevně nelze. Příště zkusím baterku od ťamanů a vyměnit ji sám.