Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Insolvence

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o radu měla jsem insolvenci, která mě ukončila 10/2017 a chtěla bych se zeptat jestli je možné si vzít třeba leasingu na auto nebo půjčku.
Nebo když jsem byla v insolvenci tak nemůžu si vzít půjčku.

Dekuji za odpověď.

Nevím jak je to přesně s půjčkami, leasingem, ale neměla bys po nějakou dobu vlastnit, pořídit si, nic co by ukazovalo na to, že disponuješ s financemi, které bys mohla předat těm, kterým jsi dlužila.
Celkově insolvence je jeden velkej podvod, dodnes nechápu, jak stát může naprosto legálně někoho zbavit 70% dluhů, za 5 let a pak co ?
Zkrátka , pokud ano a stát to tak schvaluje, pak bys ty jako dlužník už nikdy nic nemohla vlastnit, mít se dobře, jezdit si na dovolenou atd..pak bych to pochopil, jinak NE.

Insolvence je šancí,začít nový život bez dluhů,jedinou šancí,která není umožněna každému.Je to 5 krutých let,ale chrání před exekutory.Podvod to není,není ani pravidlem,že splatí pouze 30%,odvíjí se to podle výdělku dlužníka.
Po dobu 5 ti let mu nechává tato instituce pouze 8.300 Kč ať vydělá 13 nebo 40 tis.V mnoha případech splatí dlužník 100%.
Chybu kterou dlužník udělal svým zadlužením,ať už z nepřízni osudu,nebo svou nezodpovědností,si vyžere až na dno,pětileté odříkání je dost na to,aby pro něj udělat si další dluh byla noční můra.Po 5 letech je očištěn,nemá punc dlužníka a pokud si ušetří na cokoliv,může si to pořídit.