Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem řidičský prukaz

dobrý den,

Dnes jsem udělal řidicské oprávnění, a zažádal si o řidičák, který ale mi přijde až za 2 týdny, ale problém je že zítra si jedu koupit auto, které budu min 20km řidit.
co se mi může stát kdyby me náhodou chytli policajti? bude se to řešit jako řízení bez rid. oprávnení nebo jako řízení bez rid prukazu děkuji za radu

Jojo,nesmíš bez papírů,ani když máš po zkouškách.To je to samé,když překročíš o den použití řidičáku,kterému třeba včera skončila platnost. Pohlíží na tebe jako na osobu,která nemá platné doklady ... Zkus na odboru dopravy vydání tohoto : „Pokud bude mít řidič náhradní doklad vydaný magistrátem nebo úřadem v místě bydliště, jenž potvrzuje, že se jeho nový řidičský průkaz vyřizuje, budeme tolerantní.

Zdroj: https://karvinsky.denik.cz/zpravy_region/s-propadlym-ridicakem-muzete-za-volat-s-potvrzenim-o-zadosti-20170103.html

Stojí to ale 500.-

Když si jdeš koupit auto, bude pro tebe už připravené, aby sis ho mohl hned odvézt nebo teprve sepíšeš co chceš a prodejce ho pro tebe pak začne připravovat?
Letos jsem měl podobný problém: jeden fitipaldi do mne na parkovišti nacouval a v servisu mi dali termín akorát v době, kdy jsem měl být v lázních. Tak jsem se s nimi domluvil, že si opravené auto budu moci odvézt, až se za tři neděle vrátím.
Představ si, že si auto vyzvedneš a cestou domů do tebe někdo narazí (nebo ty do někoho) s velkou škodou. Co asi na to řekne pojišťovna, když zjistí, že jsi řídil bez řidičáku (doufám, že si auto pojistíš než vyjedeš z prodejny)?

Raději na těch 20km to někomu svěř. Sice je malá šance, že tě někde stopnou, ještě menší šance že narazíš na nějakého experta co to bude chtít řešit, ale může se to stát a pak máš zaděláno na velký problém. Musíš vydržet. Taky jsem si koupil motorku i když na ni budu mít papíry až na jaře. Chodím na ni mlsně koukat do garáže, ale nesednu na to.