Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vypalne1485mesicne pojistovne.jak.zrušit

ahojte,chodi mi dopisy,ze po me z pojistovny chteji doplatit penize ,dela to1485 za mesic a jeste si dovoli pocitat penale.

Chci se zeptat jak to zrusit,protoze me to jen obira o penize a ja nemam za to nic.

Pripadne pokud to mozne neni,jsou ceny u ruznych pojistoven ruzne nebo jde o statni monopol s stejnou castkou.Dekuji Jana tumová

Paní Tůmová, za každého občana ČR musí být každý měsíc uhrazeno zdravotní pojištění.

Nejste-li zaměstnána, v evidenci ÚP, rodičem pečujícím o jedno dítě do 7 let (více dětí
do 15 let) věku, nebo nepobíráte-li žádný důchod, jste povinna pojistné hradit jako OBZP.
Pojistné v roce 2017 činí 1.485 Kč měsíčně, od 1. ledna 2018 to bude 1.647 Kč měsíčně.

Po doplacení dlužného pojistného, můžete svou zdravotní pojišťovnu písemně požádat o prominutí
penále. V žádosti byste měla rozumně zdůvodnit (vysvětlit), jak k prodlení v platbách došlo.